آب و هوای کشور فرانسه

کشور فرانسه با توجه به وسعت زیاد خود به عنوان بزرگترین کشور اروپای غربی تلقی می گردد که در مناطق و شهرهای مختلف خود دارای آب و هوایی متفاوت می باشد ، به طوری که می توان شبی سرد را در یک شهر فرانسه سپری کرده و بعد از طلوع آفتاب با سفر به شهر دیگری می توان از گرمای آن شهر لذت برد . آب و هوای کشور فرانسه با توجه به شرایط جوی از شهر به شهری متفاوت است . قسمت های شمالی و شمال شرقی کشور فرانسه دارای آب و هوای معتدل است . قسمت های جنوبی این کشور نیز آب و هوای مدیترانه ای دارند . قسمت های غربی کشور فرانسه دارای اقلیم اقیانوسی می باشد که این مناطق دارای بارش بالایی بوده و زمستان هایی معتدل و تابستان هایی گرم را تجربه می کنند . به طوری که سایر مناطق معمولا از تابستان هایی گرم و گاهی طوفانی و زمستان هایی سرد برخوردارند . لازم به ذکر است که در شهر پاریس به ندرت برف می بارد و بارش باران به صورت نم نم به همراه مه است . خشک ترین ماه سال در فرانسه ، ماه می است و خشک ترین بخش این کشور ، سواحل مدیترانه در جنوب فرانسه می باشد که بارندگی در این مناطق در فصل های بهار و پاییز بسیار سنگین است .


آب و هوای کشور فرانسه در فصل بهار

آب و هوای فرانسه دارای چهار فصل است. زیبایی فصل بهار و آب‌ و هوایی ملایم و دل‌نشین در شهرها و روستاهای فرانسه به‌ راحتی قابل حس کردن است. شاید زیبایی و هوای مناسب در این فصل , آن را به نام فصل عاشقانه ‌ها تبدیل کرده است . آب ‌و هوای کشور فرانسه در فصل بهار با خروش‌ و جوشش رودخانه‌ها و طبیعت سرسبزش کاملاً قابل ‌مشاهده می باشد. آب ‌و هوای بهاری در کوه‌ های آلپ با رویش گل‌ها در میان انبوهی از برف برای مردمان کارناوال ونیز می‌تواند دلیلی برای جشن گرفتن شمار آید. شهر پاریس در ماه‌ های مارس و آوریل در فصل بهار دارای آب ‌و هوای به نسبت ملایم و دارای دمایی بین ۱۰ تا ۱۹ درجه سانتی‌گراد و بارش با میانگین ۵۰ میلی‌ متر می‌باشد. فصل بهار زمانی مناسب برای سفر کردن به کشور فرانسه می ‌باشد.

آب و هوای کشور فرانسه در فصل تابستان

آب و هوای کشور فرانسه در فصل تابستان دلیل خوبی برای گردشگران به‌ منظور سفر به این کشور زیبا می ‌باشد. زیرا آب و هوا در این فصل بسیار دلپذیر بوده و از گرمای طاقت‌ فرسا در آن خبری نیست . درجه هوا در فصل تابستان در فرانسه تقریباً ۲۵ درجه سانتی‌گراد است .حیات ‌وحش در تابستان با توجه به فرایندهای شهری به‌ خوبی در این کشور حفظ‌ شده و دلیل آن آب ‌و هوای فرانسه در فصل تابستان می باشد .در این فصل ماهی‌ های گوناگونی از جمله قزل‌آلا، ساردین و شاه ‌ماهی در خلیج بیسکی توسط صیادان صید می ‌شود. آب‌ و هوای تابستان در ماه ‌های آگوست و ژوئن در شهر پاریس میانگین دمای ۱۵ درجه سانتی‌گراد و همچنین دارای ۹ روز بارانی می ‌باشند.

آب و هوای کشور فرانسه در فصل پاییز

اغلب آب و هوای کشور فرانسه در فصل پاییز، آفتابی است و دارای آب ‌و هوای مخملی در کنار سواحل آن می باشد . با شروع فصل پاییز تعطیلات تابستانی به انتها رسیده و زمان برداشت شاه ‌بلوط می باشد. شهر پاریس ،پایتخت کشور فرانسه در ماه ‌های سپتامبر و اکتبر که فصل پاییز اغلب دارای آب‌ و هوایی با ۲۱ درجه سانتی‌گراد می ‌باشد که میزان بارش نیز در ماه‌ ها به ۸ روز می‌رسد. آب و هوای کشور فرانسه در پاییز حس و حال خاصی دارد. آب و هوای کشور فرانسه در فصل زمستان در اغلب زمان ‌ها کشور فرانسه زمستانی با کمترین بارش برف شاهد خواهد بود . بنابراین کشور فرانسه دارای آب‌ و هوای به نسبت سرد نبوده و دارای آب‌ و هوایی ملایم در این فصل می ‌باشد.

ثبت دیدگاه
نظرات کاربران
کاربر :