اقامت کشور یونان از طریق اثبات تمکن مالی (FIP)

در حال حاضر بسیاری از شهروندان ایرانی به دنبال این هستند تا از طریق یک روش مهاجرتی مطمئن به اروپا و حوزه شینگن نقل مکان کرده و شرایط زندگی دائمی، کار و تحصیل را برای خود و فرزندان شان فراهم کنند. ارتقاء سطح زندگی، قرارگیری در محیطی چند فرهنگی، بهره مندی از رفاه بالا و آزادی اجتماعی و امکان سفر به بیش از 27 کشور حوزه شینگن و اتحادیه اروپا، جزء مزایا و مواردی هستند که بسیاری از افراد را به فکر مهاجرت و تجربه سبک زندگی اروپایی می اندازد. اگر شما هم تمایل دارید تا به یکی از کشورهای با کیفیت و معتبر حوزه شنگن مهاجرت کرده و در کوتاه ترین زمان اقامت اروپا را بگیرید، بهتر است چند دقیقه از زمان ارزشمند خود را به دانستن جزئیات اخذ اقامت یونان که از طریق *اثبات تمکن مالی* می باشد، اختصاص دهید تا بفهمید که چرا اقامت یونان برای ایرانیان گزینه مناسبی محسوب می شود.

اقامت کشور یونان از طریق اثبات تمکن مالی (FIP)

براساس ماده ۲۰، قانون ۴۲۵۱/۲۰۱۴ دپارتمان اتحادیه اروپا، آنچه که شما برای دریافت اقامت یونان از طریق اثبات تمکن مالی برای دریافت اقامت دو ساله با تمدید سه ساله نیاز دارید افتتاح حساب با حداقل موجودی 48هزار یورو در یونان می باشد. ویزای خود حمایتی یونان چیست؟ این ویزا یکی از روشهای دریافت اقامت کشور یونان است که در خود این کشور با عبارت FIP معروف است که مخفف عبارت Financial Independent Person تمکن مالی مستقل فرد می باشد. در این برنامه مهاجرتی همه اعضای خانواده فرد مهاجرت کننده می توانند کارت اقامت این کشور را اخذ کنند. این روش از بهترین روشهای اقامت در یک کشور اروپایی است و اغلب در کمتر از 4 ماه و یا حتی 2 ماه منجر به اقامت می گردد. در واقع شما باید ثابت کنید که از پس هزینه های دو سال زندگی در یونان برمی‌آیید و برای اثبات آن، نیاز است که این مبلغ در حساب جاری شما موجود باشد و مدارک لازم مبنی بر دارا بودن درآمد کافی و پایدار سالیانه جهت تامین هزینه های زندگی را ارائه دهید به عبارتی دیگر، چنانچه فردی بتواند اثبات کند که در حساب بانکی خود حداقل 48 هزار یورو موجودی دارد و توانایی تامین هزینه‌های زندگی در یونان در طول اقامت خود را دارد، می تواند واجد شرایط اخذ اقامت دائم کشور یونان از طریق تمکن مالی باشد. متقاضي مي‌تواند برای جلب توجه آفیسر ویزا، ميزان درآمد خود را به وسيله سود سپرده بانکی، اجاره ‌نامه ملک، حقوق بازنشستگی و سود سهام شرکت بورسی اثبات نمايد. ممکن است شهروندان کشورهای جهان سوم متقاضی دریافت اقامت همراه با خانواده نیز باشند .


مراحل دریافت اقامت یونان از طریق تمکن مالی

1)آماده‌ سازی مدارک مورد نیاز با مشورت کارشناسان مجموعه 2)اقدام برای دریافت ویزای توریستی تایپ C شنگن جهت سفر 4 روزه به کشور یونان 3)همراهی و حضور کارشناس مجموعه در سفر یونان برای افتتاح حساب، امور اداری واقامتی 4)ارسال درخواست ویزای تایپ D شنگن 5)دریافت کارت اقامت 2 ساله پس از حدود کمتر از 60 روزه اخذ ویزای توریستی تایپ C شنگن : با توجه به اینکه متقاضیان اقامت کشور یونان می بایست حداقل یکبار به این کشور سفر کرده باشند، لذا درمورد کسانی که تا به حال به کشور یونان سفر نکرده اند، در ابتدا ویزای توریستی کشور یونان (شنگن) برای سرپرست خانواده در یک ماه اول پروسه اخذ می گردد که متقاضی با یک سفر چند روزه و اقامت در کشور یونان واجد شرایط درخواست اقامت گردد. اخذ ویزای اقامتی تایپ D شنگن: پس از سفر اولیه متقاضی مدارک تمکن مالی اعم از موجودی حساب بانکی، گردش مالی، اجاره نامه های ملکی و مدارک هویتی اعم از گواهی عدم سو پیشینه و مدارک تائید سلامت جسمانی را با مشاوره های ما و طبق استانداردهای لازم تهیه کرده و پس از ترجمه و تائیدات مدارک برای اخذ ویزای تایپ D اقدام می نمائیم. این نوع ویزا به منظور اجازه ورود به کشور یونان برای کسانی که پرونده درخواست اقامت دارند صادر می گردد.لازم به ذکر است اکثر مجموعه ها پس از تحویل ویزای تایپ D با متقاضی تسویه حساب کرده و الباقی هزینه ها را دریافت می نمایند، در صورتیکه مجموعه ما پس از تحویل کارت اقامت کشور یونان به متقاضی و در آخرین مرحله پروسه با متقاضی تسویه حساب می نماید.

شرایط لازم برای اخذ اقامت کشور یونان به روش تمکن مالی

1)داشتن تمکن مالی بالا و بی نیاز از کار کردن در ایران و اروپا 2)عدم اشتغال در اداره های دولتی 3)گردش حساب بالا با درآمد ماهانه حداقل 2000 یورو برای خود فرد و برای همسر 400 یورو و هر فرزند 300 یورو

مزایای دریافت اقامت از طریق تمکن مالی در یونان

1)عدم نیاز به مدرک زبان 2)عدم نیاز به مدرک تحصیلی 3)رفت و آمد نامحدود در کشورهای حوزه شنگن 4) اقامت همزمان فرد متقاضی به همراه همسر و فرزندان 5) امکان تحصیل رایگان برای فرزندان در مدرسه های دولتی 6) پایین بودن هزینه های زندگی در مقایسه با سایر کشورهای اروپایی 7) امکان استفاده از بیمه های پزشکی و درمانی در کشور یونان 8)عدم نیاز به سرمایه گذاری و ثبت هیچ شرکتی در اتحادیه اروپا 9) سهولت در تمدید مجوز اقامت خود 10)عدم وجود محدودیت سنی برای این نوع اقامت 11) معاف از پرداخت مالیات سالانه

اقامت یونان از طریق تمکن مالی برای چه افرادی مناسب است؟

این نوع اقامت برای افرادی که سرمایه های مالی قابل توجهی دارند و قصد مهاجرت به یک کشور اروپایی پیشرفته را دارند مناسب است. همچنین برای بازنشستگانی که تمکن مالی لازم را دارند و دوست دارند سالهای پیش رو را در کشوری خوش آب و هوا و زیبا و توسعه یافته به استراحت بپردازند کشور بسیار ایده آلی است.

ثبت دیدگاه
نظرات کاربران