اقامت کشور یونان از طریق خرید ملک (GOLDEN VISA)

یکی از جذاب‌ترین ویژگی‌های اقامت کشوریونان از طریق خرید ملک، دریافت ویزای طلایی یونان (Golden Visa) گلدن ویزای یونان است.

برای سرمایه گذاری با خرید ملک در کشور یونان، متقاضی می‌تواند یک یا چندین ملک با مجموع ارزش 500.000 یورو خریداری کند و از مزایای اقامت یونان بهره‌ مند شود که این مبلغ در قیاس با دیگر کشورهای حوزه شنگن بسیار کمتر است.

لازم به ذکر است که ملک خریداری شده می‌تواند مسکونی، تجاری و اداری باشد .با خرید ملک، اجازه اقامت به مدت 5 سال صادر می‌شود و به‌ صورت نامحدود نیز تمدید می‌شود.پس از خرید ملک می‌ توان آن را اجاره داد که در این صورت، بر اساس قوانین کشور یونان، مالیات بردرآمد از طریق اجاره دادن ملک حدود 8 تا 12 درصد بسته به نوع آن اعمال می‌ گردد.


مراحل دریافت اقامت به روش خرید ملک

در این روش، نیاز به یک سفر توریستی حداقل هشت روزه است. به عبارتی دیگر، داشتن ویزای شینگن تایپ C و حضور درکشوریونان به مدت هشت شبانه‌ روز برای اقدامات بعدی الزامی است و تنها پس از آن سفر و انجام مقدمات کار است که می‌توان برای ویزای نوع D شنگن درخواست داد. متقاضی پس از خرید ملک می‌تواند درکشوریونان حضور داشته باشد اما الزامی برای استقرار و اقامت طولانی درکشور یونان وجود ندارد.

به طور کلی دریافت اقامت کشوریونان از طریق خرید ملک را می‌توان در موارد زیر خلاصه کرد:

اقدام برای دریافت ویزای توریستی شنگن تایپ C سفر 8 روزه متقاضی به کشوریونان و انجام امور اداری، بانکی، اقامتی، انتخاب ملک دلخواه توسط همراهی کارشناس مجموعه برای دریافت کد مالیاتی و افتتاح حساب بانکی وبازگشت متقاضی به تهران و پیگیری امور توسط نماینده مجموعه ودر نهایت تحویل کارت اقامت یونان پس از 2 ماه.

افتتاح حساب بانکی درکشور یونان

در سفر به کشوریونان، حساب بانکی فعال با موجودی حداقل 10 هزار یورو افتتاح و در پی آن کد مالیاتی برای متقاضی دریافت می‌شود. پیشنهاد می‌شود در کل مبلغی بیش از هزینه خرید ملک به این حساب واریز شود. علاوه بر 500.000یورو هزینۀ خرید خانه، 10 درصد مالیات ملک باید پرداخت شود و 10هزار یورو نیز برای فعال ماندن حساب باید در نظر گرفته شود.

مزایای اقامت یونان از طریق خرید ملک

1) تردد آسان به 27 کشور حوزه شنگن

2) دریافت کارت اقامت 5 ساله در همان سال اول

3) امکان اجاره دادن ملک

4) همراهی اعضای خانواده (همسر و فرزندان زیر 18 سال)

5) دریافت اقامت قابل تمدید برای خانواده متقاضی

6) دریافت اقامت قابل تمدید برای پدر و مادر متقاضی و پدر و مادر همسروی

7) تمدید اقامت فرزندان زیر 18 سال

8( اجازه حق زندگی درکشوریونان و 34 کشور اتحادیه اروپا در زمان اعتبار اقامت

9) امکان باز کردن حساب‌های بانکی معتبر بین‌المللی

با خرید ملک در کشوریونان با یک تیر دو نشان خواهید زد، چرا که در این روش علاوه‌ بر بهره بردن از مزایای اقامت کشوریونان، می‌توانید با اجاره دادن ملک، از سرمایه خود کسب درآمد داشته باشید.

مراحل دریافت اقامت کشوریونان با خرید ملک

1) آماده ‌سازی مدارک مورد نیاز با مشاوره کارشناسان مجموعه

2) اقدام برای دریافت ویزای توریستی تایپ C شنگن جهت سفر 8 روزه به کشوریونان

3) بازدید و انتخاب ملک در مناطق مختلف کشوریونان همراه با نماینده مجموعه در طول سفر به کشوریونان

4) پیگیری خرید ملک و انجام امور اداری مربوط به آن توسط کارشناسان مجموعه درکشوریونان و ایران

5) ارسال درخواست ویزای تایپ D شنگن

6) دریافت کارت اقامت 5‌ ساله

ثبت دیدگاه
نظرات کاربران