ثبت شرکت در عمان

مهاجرت به عمان در چند سال گذشته همانند دبی طرفداران زیادی داشته به طوری که افراد زیادی به خصوص در ایران مشتاق سرمایه گذاری در عمان و مهاجرت به این کشور شده اند. برای مهاجرت به عمان روش های متعددی وجود دارد اما در این مطلب قصد داریم یکی از سریع ترین و کم هزینه ترین روش های مهاجرت را برای شما یعنی ثبت شرکت در عمان را شرح دهیم. در این کشور برای هر کسب و کار یا بیزینسی از کافه و رستوران گرفته تا واردات و صادرات یا حتی داشتن چرخ دستی نیازمند ثبت شرکت هستید؛ در واقع مجوز شما برای کسب درآمد در عمان ثبت شرکت است.مزیت های ثبت شرکت در عمان

ثبت شرکت در عمان مزیت های زیادی دارد که به برخی از مهمترین آن ها در ادامه اشاره خواهیم کرد: - هزینه راه اندازی پایین هزینه ثبت شرکت در عمان بسیار پایین بوده و پروسه آن خیلی سریع و آسان انجام می شود. - شرایط آسان یکی دیگر از مزیت های ثبت شرکت در عمان این است که شما می توانید خیلی ساده و بدون داشتن شرایط خاصی نسبت به مهاجرت به عمان فقط با داشتن کپی پاسپورت و در مدت زمان کمتر از ۱ ماه اقدام نمایید. - محیط کسب و کار بکر از مهمترین مواردی که باید به آن توجه داشت این است که بر خلاف دبی که از کسب و کارهای مختلف اشباع شده است، شما در عمان با کسب و کارهای معتددی مواجه خواهید بود که ظرفیت های سودآوری بالایی را برای شما به همراه خواهد داشت. همچنین می توانید بدون قوانین سختگیرانه در سطح بین المللی به مراودات تجاری خود بپردازید و با کمترین تعرفه و هزینه به کسب و کار خود مشغول شوید. - عدم محدودیت های مالی از دیگر مزیت های ثبت شرکت در عمان این است که شما بدون محدودیت های تجاری و یا تحریم می توانید با بسیاری از کشورهای ثروتمند مانند عربستان، امارات، قطر و بحرین تجارت داشته باشید و حتی برای پروژه های بزرگ خود سرمایه گذار خارجی نیز جذب کنید. با همه این اوصاف می توان گفت سرمایه گذاری در عمان یکی از هوشمندانه ترین تصمیماتی است که افراد علاقه مند به مهاجرت و تجارت می توانند اتخاذ نمایند.

دریافت اقامت عمان از طریق ثبت شرکت

بعد از اینکه ثبت شرکت در عمان برای شما انجام شد، می توانید درخواست اقامت شهروندی عمان را ثبت نمایید و در کمترین زمان ممکن کارت شهروندی این کشور را دریافت نمایید. بعد از اینکه با درخواست اقامت شما موافقت شد و کارت اقامت عمان را دریافت کردید، می توانید برای خانواده خود نیز درخواست اقامت را ثبت نمایید. بین ۷ تا ۱۰ روز کاری اقامت شما صادر خواهد شد. بعد از ثبت شرکت در عمان شما مالک ۱۰۰ درصدی شرکت خود هستید و به عنوان یک شخصیت تجاری در عمان و در دنیای کسب و کار این شرکت شناخته می شوید. شرایط ثبت شرکت در عمان همان طور که در بالا به آن اشاره شد شما می توانید با کمترین هزینه و در سریع ترین زمان ممکن پروسه مهاجرت خود به عمان و ثبت شرکت در این کشور را انجام دهید. برای ثبت شرکت در عمان تنها کافیست یک کپی از پاسپورت خود را ارائه دهید. در واقع احتیاجی به بلوکه کردن وجه، سپرده مالی، سو پیشینه و یا از این دست موارد نیست. بنابراین تنها کافیست شما ۱۸ سال سن داشتن باشید و با در نظر داشتن یک نام تجاری به همراه کپی پاسپورت نسبت به ثبت شرکت در عمان از طریق مجموعه ما اقدام نمایید. چرا در عمان شرکت ثبت کنیم ؟ شاید سرمایه ای را در اختیار خود دارید، اما از فضای کسب و کار کشور خود ناامید شده اید یا حتی قصد دارید ارزش دارایی خود را به نوعی حفظ نمایید، یا به دنبال کشوری مناسب برای واردات و صادرات هستید. در واقع از ابعاد مختلفی می توان چرایی ثبت شرکت در عمان را مورد بررسی قرار داد از نظر اقتصادی گرفته تا نبود تنش های سیاسی و موقعیت استراتژیک و پرهیز مسقط از جنجال آفرینی و نبود بحران های سیاسی. نکات مهم ثبت شرکت در عمان اولین موردی که باید نسبت به آن آگاه باشید این است که در عمان برای داشتن حتی یک سوپرمارکت یا ارایشگاه هم می بایستی ثبت شرکت نمایید؛ در واقع همان طور که در ابتدا گفته شد مجوز فعالیت تجاری شما در عمان، ثبت شرکت است. نام شرکت شما می بایستی عربی و مطابق با آداب و سنت های این کشور باشد. این نام نباید قبلا در وزارت تجارت عمان ثبت شده باشد. همچنین در انتخاب نام خود می توانید از نام رودخانه، شهرها و مکان های معروف در کشورهای عربی نیز استفاده کنید.

انواع شرکت ها در کشور عمان

اگر بخواهید در این کشور اقامت داشته باشید می بایستی شرکت ثبت نمایید و شرکت ها نیز در عمان به چندین درجه تقسیم می شوند. که شامل شرکت درجه ۴، شرکت درجه ۱ و شرکت درجه ممتاز می شوند. شرکت درجه ۴ در عمان این نوع شرکت برای افرادی پیشنهاد می شود که هدف آنها راه اندازی کسب و کارهای کوچک است. حجم سرمایه گذاری و تراکنش های مالی در این نوع شرکت ها تا ۲۵ هزار ریال عمان خواهد بود. همچنین تا سقف ۴ نفر شریک یا سرمایه گذار می توانند به همراه تمامی اعضای خانواده ( پدر، مادر، همسر و فرزند زیر ۲۱ سال) اقامت این کشور را دریافت کنند. غیر از موارد گفته شده شما می توانید نهایتا برای ۵ زمینه کاری برای شرکت خود مجوز دریافت کنید و تا سقف ۲۰ نفر را به عنوان نیروی کار در شرکت استخدام کرده یا برای آنها ویزا صادر کنید. شرکت درجه ۱ در عمان این نوع شرکت به افرادی پیشنهاد می شود که هدف آنها سرمایه گذاری های متوسط یا بزرگ باشد. در واقع برای ثبت این نوع شرکت می بایستی حجم سرمایه گذاری و تراکنش های مالی شما مبلغ ۱۵۰۰۰۰ در سال باشد. همانند شرکت درجه ۴ شما می توانید ۴ نفر را به عنوان شریک یا سرمایه گذار به همراه خانواده اقامت عمان را دریافت کنید. در زیر مجموعه این شرکت شما می توانید برای ۳۵۰۰ زمینه کاری مجوز دریافت کنید. همچنین ۵۰ نفر را به عنوان نیروی کار در شرکت خود استخدام نمایید و برای آنها ویزای کاری صادر نمایید. شرکت درجه ممتاز در عمان این نوع شرکت برای بیزینس های بزرگ درسطح کارخانجات و تراکنش های بالای ۱۵۰۰۰۰ در عمان می باشد. در این نوع شرکت تا سقف ۶ نفر به عنوان شریک یا سرمایه گذار به همراه خانواده شما می توانند اقامت عمان را دریافت کنند. در شرکت درجه ممتاز شما می توانید تا ۱۰۰ نفر را به استخدام شرکت درآورده و برای آنها ویزای کاری صادر کند.

مدت زمان ثبت شرکت در عمان

کل فرایند ثبت شرکت در عمان معمولا کمتر از ۱ ماه انجام می شود اما با این حال ممکن است به دلیل برخی از عوامل محیطی یا کند بودن روند کاری ادارات زمان گفته شده افزایش پیدا کند. نکته ای که باید در نظر داشته باشید این است که بعد از ثبت شرکت با گرید پایین تر و با گسترش حجم فعالیت ها و گردش مالی به مرور زمان شما می توانید نوع شرکت خود را ارتقا دهید. بنابراین لازم نیست در همان ابتدا حجم سرمایه گذاری زیادی را وارد کسب و کار خود کنید. البته باید در نظر داشته باشید که داشتن شرکت های گرید ۱ یا ممتاز می تواند تاثیر مثبتی بر روی درخواست ویزای شنگن آمریکا یا کانادا داشته باشد. لازم به ذکر است که مجوز فعالیت هایی مانند آرایشگاه، قلیان، حمل و نقل و راه سازی و ساختمان سازی و از این دست مشاغل به غیر عمانی داده نمی شود و شما برای داشتن چنین کسب و کارهایی می بایستی مجوز یک شرکت عمانی را اجاره نمایید و یا اینکه یک کفیل عمانی داشته باشید.

ثبت دیدگاه
نظرات کاربران