مهاجرت به کانادا از طریق سرمایه گذاری

کانادا کشوری است که سرمایه گذاری و کارآفرینی را شایسته تقدیر می داند و به کسب وکارهای نوپا، به ویژه مشاغل مهاجرتی و زنان و مشاغل نوین که یک سوم مشاغل کوچک و متوسط کانادا را تشکیل می دهند، پروبال می دهد. طبق آمار، مهاجران بیشتر از ساکنین کانادا از فرصت های سرمایه گذاری در کانادا استفاده می کنند. درصورتی که صاحب ایده و خلاقیتی هستید یا قصد تاسیس یک شرکت یا انتقال شرکت خود به یک کشور خارجی را دارید استفاده از فرصت های سرمایه گذاری در کانادا بهترین گزینه پیش روی شما است. از مهم ترین حسن های سرمایه گذاری در کانادا این نکته است که می توانید به راحتی با در دست داشتن اقامت دائم وارد خاک کانادا شوید و ازآنجایی که این مهاجرت از طریق سرمایه گذاری در کانادا یک برنامه فدرال است محدود به استان خاصی نخواهید شد. کانادا پس از کشور ژاپن درزمینه ثبات سیاسی در جایگاه دوم قرارگرفته است، این امر برای بسیاری از مهاجران که ترس از دست دادن سرمایه خود را بنا بر دلایل سیاسی دارند بسیار حائز اهمیت است. برای استفاده از فرصت های سرمایه گذاری در کانادا گزینه های گوناگونی وجود دارد که هر فرد بنا بر علاقه و شرایط مالی و تخصص خود امکان سرمایه گذاری در آن را دارد. البته باید به این نکته توجه داشته باشید که نیاز به سرمایه گذاری در بخش خاصی در استان های گوناگون متفاوت است و در صورت عدم داشتن اطلاعات کافی در این زمینه ممکن است سرمایه گذاری شما به ضرر منجر شود بنابراین پیشنهاد می کنیم پیش از استفاده از فرصت های سرمایه گذاری در کانادا و انتقال دارایی خود حتماً با مشاوران خبره مشورت نمایید. برخی از محبوب ترین زمینه های سرمایه گذاری در کانادا عبارت اند از: - منابع طبیعی - مدیا و رسانه - سرگرمی - تولید - تکنولوژی - علوم وابسته به کشاوررزی و غذایی - صنایع پاک - وسایل حمل و نقل هیبردی - علوم زیستی - صندوق سرمایه گذاری املاک - شرکت های حمل و نقل - هوافضا - مواد شیمیایی و پلاستیک - معدن - نفت و گاز بسیاری از مهاجران کلیه سرمایه یا بخشی از سرمایه خود را در یک یا چند مورد از موارد فوق سرمایه گذاری می کنند و این سرمایه گذاری برای آنان تبدیل به فرصتی برای دریافت اقامت دائم کانادا می شود.

۱- خرید بیزینس در کانادا

کانادا یک کشوری با پتانسیل بالا برای مهاجرت، کارآمد و دارای برنامه های مهاجرتی متعدد است. اگر قصد مهاجرت به کشور کانادا را دارید، باید به دنبال راه اندازی یا خرید بیزینس در کانادا باشید. یکی از بهترین راه ها برای مهاجرت به کانادا، راه اندازی یا خرید بیزینس است. می توانید با خرید یا راه اندازی بیزینس در کانادا قالب استارآپ و یا ثبت شرکت، ویزا کار دریافت کنید و سپس برای اقامت دائم در کانادا اقدام کنید. بیزینسی ارزش خرید دارد که بتوانید با آن، درخواست ویزا دهید. برای خرید بیزینس مناسب، به بیش از 150 هزار دلار کانادا نیاز دارید و برای اداره یک بیزینس 150 هزار دلاری، حداقل 300 هزار دلار پشتوانه مالی لازم است. برای توسعه بیزینس و استارت آپ در کانادا باید با تیم متخصص مشورت کنید. مشاور شما باید با داشتن مجوز و دانش کافی درباره مهاجرت، دانش و تجربه راه اندازی بیزینس در کانادا را داشته باشد تا براساس توانایی مالی، شرایط سنی و سوابق شغلی شما بیزینسی مناسب انتخاب کند. پس از انتخاب بیزینس، باید مواردی مانند اینکه جزو مشاغل ممنوعه مهاجران نباشد، برای مجوز مشکلی نداشته باشد، بدهی مالیاتی و بانکی نداشته باشد، پتانسیل پیشرفت در چند سال آینده را داشته باشد و با راه اندازی آن بیزینس بتوان مهاجرت کرد بررسی شود. پس از انتخاب قطعی بیزینس و توافقات انجام شده با فروشنده، قرارداد رسمی و حقوقی بین شما و فروشنده امضا می شود و تمام امور ثبت شرکت، افتتاح حساب، واریز مبلغ به حساب و مدیریت انجام می شود. قبل از ورود به کانادا، با ارائه یک بیزینس دقیق و ارائه تمام مدارک به اداره مهاجرت، درخواست ویزا را ثبت کنید. پس از آن طبق توافقات انجام شده بین شما و فروشنده هزینه بیزینس را پرداخت می کنید و شروع به توسعه کسب و کار خود می کنید. سپس درخواست اقامت دائم در کانادا را ثبت می کنید. معمولاً اگر یک روش دقیق و حرفه ای برای بیزینس در نظر گرفته باشید، می توانید هزینه خرید بیزینس در کانادا را در سه تا پنج سال اول به دست آورید و بعد از آن می توانید سود زیادی همراه با اقامت داشته باشید.


ارزیابی LMIA

LMIA به معنای ارزیابی اثرگذاری بر بازار کار کانادایی است. اگر شما به عنوان یک کارگر ماهر خارجی، به صورت موقت وارد کانادا می شوید، کارفرمای شما یعنی باید برای ارزیابی تاثیر بازار کار درخواست دهد. انتصاب شما به عنوان کارگر تنها در صورتی ادامه می یابد که تأییدیه LMIA را دریافت کنید. اگر 100 درصد از سهام یک بیزینس را می خرید ارزیابی LMIA به نحوه ایجاد و حفظ شغل برای کانادایی ها و میزان انتقال دانش بستگی دارد. هنگام راه اندازی بیزینس در کانادا، ممکن است تعامل در مدیریت کسب و کار دشوار باشد. شما می توانید هنگام درخواست LMIA و مجوز کار با برجسته کردن نقش خود در وظایف مختلف مربوط به ایجاد تجارت تاییدیه را دریافت کنید. هنگامی که مجوز کار شما تایید شد، می توانید روی کسب و کار خود کار کنید و برای اقامت دائم برنامه ریزی کنید.

ثبت دیدگاه
نظرات کاربران