مهاجرت کاری (جاب آفر) کانادا

شاید هنوز هم کسانی باشند که ندانند جاب آفر به چه معناست. در زبانی ساده جاب آفر نوعی دعوت نامه‌ی کاری است که از جانب شرکت‌ها، کارخانه‌ها و به طور کلی کارفرمایان خارجی صادر می‌شود. کسانی که علاقه دارند به شکل قانونی و اصولی برای کار به یک کشور مهاجرت کنند باید ویزای کار داشته باشند. در واقع همان‌طور که به هنگام اخذ ویزای تحصیلی، اول باید از یک دانشگاه پذیرش دریافت کنید، برای ویزای کاری نیز باید از یک شرکت معتبر (که مجوز های لازم) برای پذیرش افراد از خارج از خاک کانادا را دارند دریافت نمایید. توجه داشته باشید که جاب آفر یا قرارداد استخدامی باید شامل کلیه‌ی توافق‌های مابین کارفرما و فرد استخدام شونده باشد.

شرایط جاب آفر کانادا

مهم ترین مورد در رابطه با اقدام از طریق روش جاب آفر، دقت به اعتبار و صحت آن جاب آفر است. در واقع اگر جاب آفر کانادایی که برای شما صادر شده، مطابق با قوانین رسمی IRCC (اداره مهاجرت کانادا) نباشد قادر به دریافت ویزای کار کانادا نخواهید بود. ضمن این که در اکسپرس انتری نیز امتیاز نخواهید گرفت. برای این که پیشنهاد شغلی از کانادا اعتبار داشته باشد باید شامل موارد زیر باشد: - تمام وقت بودن جاب آفر: حداقل ۳۰ ساعت در هفته - فصلی نباشد (مدت زمان آن بیشتر از یک سال باشد) - جاب آفر معتبر باید مجوز LMIA داشته باشد (LMIA تأییدیه‌ای است که از سوی اداره کار کانادا مبنی بر بررسی تأثیر (مشاغل و افراد) بر بازار کار صادر می‌شود)


چگونه جاب آفر کانادا بگیریم؟

شرایط مهم برای اقدام به مهاجرت از طریق جاب آفر کانادا: - تسلط به زبان انگلیسی و یا فرانسوی زمانی که از جانب یک کارفرما به کانادا دعوت می‌شوید نباید مشکلی در زبان و برقراری ارتباط داشته باشید. گرفتن نمره‌ی قابل قبول در آزمون‌های زبان (آیلتس) لازم است. - داشتن مدرک تحصیلی مرتبط با شغل مورد نظر افراد متقاضی جاب آفر کانادا، حتما باید در حوزه‌های مربوط به تحصیلات و سابقه کاری خود درخواست دهند. سطح و مقطع مدارکی که برای دریافت جاب آفر نیاز دارید در حوزه‌های مختلف متفاوت است. اما مسلما کسانی که رزومه‌ی قوی‌تری دارند در اولویت قرار می‌گیرند. تحصیلات بالا، سابقه کار زیاد و داشتن برخی مدارک و نوآوری‌های جانبی از مهم‌ترین امتیاز هایی هستند که رزومه ‌ها را تقویت می‌کنند. - تمکن مالی تمکن مالی نشان می‌دهد که فرد می‌تواند هزینه‌های مربوط به چند ماه اولیه‌ی زندگی خود را تأمین کند و در صورت بروز بحران‌های مالی مشکلی برایش پیش نخواهد آمد. افرادی که موفق به دریافت ویزای جاب آفر کانادا می شوند، از مزایای ویژه ای برخوردار خواهند شد.

مزایای دریافت ویزای جاب آفر کانادا

- دریافت امتیاز اضافی در سیستم نیروی کار ماهر فدرال - عامل اصلی دریافت صلاحیت تحت برنامه های استانی کانادا - در اولویت بودن درخواست برای ویزای اقامت دائم - ورود به کانادا با مجوز کار در طول رسیدگی به پرونده مهاجرت - فراهم شدن امکانات برای زندگی در کانادا

ثبت دیدگاه
نظرات کاربران