هزینه زندگی در دبی سال ۲۰۲۳

هزینه و شرایط زندگی در دبی بسته به سبک و نوع زندگی شما متغیر است. دبی به‌عنوان یکی از پیشرفته‌ترین و مدرن‌ترین شهرهای جهان شناخته می‌شود و دارای بسیاری از امکانات و خدمات ضروری برای زندگی است. برخی از ویژگی‌های شرایط زندگی پس از اخذ قامت با ثبت شرکت در دبی عبارت‌اند از: امنیت: دبی به‌عنوان یکی از ایمن‌ترین شهرهای جهان شناخته می‌شود و میزان جرم و جنایت در آن کم است. مسکن: دبی دارای انواع مسکن‌های مدرن و لوکس است. هرچند که هزینه مسکن در دبی بالاست، اما شما می‌توانید به‌راحتی مسکنی را برای خود اجاره یا خرید کنید. حمل‌ونقل: دبی دارای شبکه حمل‌ونقل پیشرفته‌ای است که امکان رسیدن به تمام نقاط شهر را فراهم می‌کند. در دبی، مترو، اتوبوس، تاکسی و همچنین سامانه‌های اجاره خودرو عمومی در دسترس هستند. خدمات بهداشتی: دبی دارای خدمات بهداشتی عالی است و شما می‌توانید به‌راحتی به خدمات پزشکی و دندانپزشکی با کیفیتی دسترسی پیدا کنید. فرهنگ و هنر: دبی دارای فرهنگ غنی و تنوع هنری است و میزبان رویدادهای فرهنگی و هنری متعددی مانند جشنواره‌های موسیقی، نمایشگاه‌های هنری و تئاترهای بین‌المللی است. تفریح: دبی دارای امکانات تفریحی فراوانی مانند پارک‌های عظیم و مراکز خرید مجلل است. همچنین دبی برای دوستداران ورزش‌های آبی، گلف، اسکی و سایر ورزش‌ها امکانات بسیار عالی را فراهم می‌کند. اگر قصد سفر یا مهاجرت به امارات را دارید، بهتر است قبل از آن نگاهی به هزینه‌های زندگی در این کشور گران و پر زرق‌وبرق بیندازید.

هزینه خوراک در دبی

یک لیتر شیر: ۵.۹۰ درهم نیم کیلو برنج: ۳ درهم نیم کیلو پنیر محلی: ۱۷ درهم تخم‌مرغ (۱۲ عدد): ۹.۵ درهم نیم کیلو گوشت راسته گوساله: ۱۷.۵ درهم یک کیلو سیب ‌درختی: ۷ دهم یک کیلو موز: ۵ درهم یک کیلو گوجه ‌فرنگی: ۵ درهم ۵ عدد نان: ۵ درهم یک بطری آبجو: ۲۲ درهم یک بسته سیگار: ۱۸ درهم یک کیلو سوسیس: ۶۱ درهم قهوه کاپوچینو: ۱۹ درهم اسپرسو: ۱۳ درهم هزینه رستوران در دبی رستوران آسیایی: ۲۵۰ درهم رستوران چینی: ۱۹۸ درهم رستوران فرانسوی: ۳۱۶ درهم رستوران ایتالیایی: ۲۶۴ درهم رستوران ژاپنی: ۲۹۴ درهم رستوران مکزیکی: ۲۸۷ درهم

هزینه پوشاک در دبی

پوشاک، لوازم جانبی و سایر کالاها در مراکز خرید که یکی از مهم‌ترین هزینه زندگی در دبی محسوب می‌شود، ممکن است گران باشند؛ زیرا برندهای متعددی وجود دارند که کالاها را در چنین مراکزی می‌فروشند.

هزینه سرگرمی و تفریحات در دبی

حتی اگر هدف شما صرفه جویی در هزینه است، باید مبلغی را برای سرگرمی نگه دارید، مخصوصاً زمانی که در دبی زندگی می کنید. شما می توانید از دیدن بسیاری از جاذبه های رایگان دبی مانند پارک ها، سواحل، مراکز خرید و مناطق تاریخی لذت ببرید. هزینه بلیط سینما به ازای هر بلیط ۴۵ درهم است.

هزینه درمان و بهداشت در دبي

هزینه درمان و بهداشت در دبی متفاوت بوده و بسته به نوع خدمات و درمان موردنیاز شما، متغیر است. بااین‌حال، خدمات بهداشتی و درمانی در دبی باکیفیت و با استفاده از بیمه‌های بهداشتی و درمانی، هزینه‌های خود را کاهش دهید.

هزینه حمل ‌ونقل در دبی

یک بلیت یک ‌طرفه حمل‌ونقل عمومی: ۱ درهم کرایه تاکسی (یک کورس ۱.۵ کیلومتری): ۳.۵ درهم یک لیتر بنزین: ۲.۲ درهم کارت استفاده از حمل‌ونقل عمومی یک‌ماهه: ۳۰۰ درهم


هزینه اجاره مسکن در دبی

ثبت دیدگاه
نظرات کاربران