هزينه هاي زندگي در عمان

عمان کشوری عربی، دارای مرز آبی با ایران که مسقط پایتخت آن است با توجه به اینکه دارای دومین ارز قدرتمند دنیاست و رشد اقتصادی چشمگیری داشته جمعیت زیادی از مهاجران این کشور را هدف مهاجرت قرار داده اند از طرفی دیگر دریافت ویزای کاری در این کشور خیلی ساده تر از کشور های دیگر از جمله کشورهای اروپایی است و نیاز به زمان کمتری دارد. نکته مثبت دیگر عمان این است که نیازی نیست از سطح زبان بالایی برخوردار باشید! هزینه زندگی در عمان به سبک زندگی شما بستگی دارد، و اینکه چقدر برای خرج کردن/پس انداز از درآمد خود برنامه ریزی می کنید. باید در نظر داشته باشید که با حرکت به سمت مرکز شهر قیمت مسکن و آپارتمان افزایش می یابد. هزینه های غذا و حمل و نقل در سراسر کشور تقریبا ثابت است، اما در حال افزایش است. قیمت‌ها در مسقط پایتخت عمان در بالاترین حد است ، اما اگرچه هزینه‌ها می‌تواند در خارج از شهر پایین‌تر باشد، اما انتخاب محدودی نیز در آنجا خواهید داشت.

لیست مخارج زندگی در عمان

برای مهاجرت به کشور عمان، باید برخی هزینه‌ها را در نظر بگیرید. ما به شما کمک می کنیم تخمینی ازقیمت اجناس و هزینه‌ها درعمان داشته باشید و بتوانید تصمیم گیری بهتری انجام دهید. در زیر به صورت تیتروار هزینه های زندگی در عمان را آورده‌ایم. - هزینه خورد و خوراک - هزینه حمل و نقل - هزینه آب و برق و خدمات شهری - هزینه پوشاک - هزینه اجاره خانه - حقوق و تامین مالی خلاصه : هزینه تخمینی خانواده چهار نفره ماهانه350 ریال بدون اجاره است. هزینه های ماهانه تخمینی یک نفر بدون اجاره 100 ریال است. هزینه زندگی در عمان به طور متوسط ۸۰ درصد بیشتر از ایران است اما ارزش پولی عمان به ازای هر واحد ۸۰ هزار تومان است معادل ۲.۶ دلار! پس مقایسه هزینه عمان با درآمد ایران کار اشتباهی است. اجاره در عمان به طور متوسط 51.29 درصد کمتر از هلند است.

چه هزینه هایی برای سفر به عمان باید در نظر بگیریم؟

هزینه هایی از قبیل خوراک و خواروبار در عمان، هزینه های حمل و نقل در عمان، جرایم در عمان، هزینه های مربوط به خانه و شارژ انرژی، هزینه های پوشاک، لوازم خانگی و …

هزینه خورد و خوراک در عمان

هزینه غذا و خورد و خوراک در عمان با توجه به فاکتورهای مختلف متفاوت است. فاکتورهایی مانند تعداد افراد خانواده، سطح درآمد، شرایط زندگی، سبک زندگی و … . وقتی نوبت به بررسی هزینه مواد غذایی در عمان می‌رسد برای مهاجران اروپایی و حتی آمریکایی ارزان به نظر می‌رسد. اما به نسبت برای مهاجران ایران کمی گران است. چای کرک یه چای هندی است که بسته به محلی که می نوشید (کافه ها) از 100 پیسه تا 1 ریال هزینه دارد. ۴ عدد شیر یک لیتری در کارفور عمان از یک ریال تا یک ۱.۵ ریال قیمت دارد. خرید میوه جات مانند موز در مارکت ۰.۴ ریال به ازای هر کیلو و در بازار مرکزی میوه تره بار هر 5 کیلو تا 2 ریال هزینه دارد.


هزینه حمل و نقل در عمان

سیستم حمل و نقل عمومی در بیشتر شهرهای عمان در دسترس و شامل اتوبوس و تاکسی است. مشهورترین وسیله حمل و نقل عمومی در عمان اتوبوس‌های بایزا هستند. این اتوبوس‌ها تقریبا ارزان و به تمام جاده‌های اصلی از جمله شهر مسقط همه روزه سرویس دارند. اتوبوس‌های بزرگ معمولی در بین اهالی عمان محبوبیت کمتری دارند. تاکسی‌ها در عمان به رنگ سفید و نارنجی هستند و از تاکسی متر هم استفاده نمی‌کنند. تاکسی‌های اشتراکی بسیار ارزان و کاربردی هستند. در جدول زیر لیستی از قیمت بلیط اتوبوس‌‌ها و تاکسی‌های شهر قرار داده شده است:


هزینه خدمات شهری عمان

خانه دو خوابه هزینه برق از ماهی 10 الی 15 ریال شروع می شود. هزینه آب مشابه برق است.


هزینه اجاره مسکن در عمان

هزینه اجاره می تواند متغییر باشد و هرچه شما به مرکز شهر نزدیک شوید قطعا هزینه اجاره بالا میرود البته تعداد اتاق هم تاثیر گذار خواهد بود در نظر داشته باشید شما می توانید در حاشیه های شهر با فاصله ۲۰ تا ۴۰ دقیقه از مرکز شهر خانه هایی را با هزینه ۸۰ تا ۱۵۰ ریال اجاره کنید.


درآمد در عمان

این درآمد شامل درآمد کارگر نیست و حداقل هزینه نیروی کار که توسط دولت عمان اعلام شده است می باشد:


هزینه های متفرقه در عمان

هزینه دخانیات نسبتاً زیاد است برای مثال قیمت یک بسته سیگار وینستون 1 ریال و 600 پیسه میباشد. کپی سیاه و سفید هر برگه 100 پیسه معادل 8000 تومان و سایر خدمات کامپیوتری از 5 ریال شروع می شود. لامپ کم مصرف در عمان از سیصد پیسه شروع می شود و تا یک یا دو ریال ادامه دارد. وسایل دست دوم را نیز در حوالی سال نو می توان خرید که شامل یخچال، فرش و تلویزیون می باشد که می توانید وسایل خیلی خوبی را با قیمت پایین بیابید. شروع قیمت تلویزیون 32 اینچ از 50 ریال، اتو از 4 ریال، میز اتو از 8 ریال، پرده ها از 2.5 ریال، کمدهای دونفره کوچک به همراه یک کشو از 40 ریال، تخت یک نفره ساخت خود عمان بصورت چوبی 38 ریال و تخت دو نفره چوبی با تشک و کامل 70 ریال می باشد.

ثبت دیدگاه
نظرات کاربران