ويزای اسپانيا

ویزای توریستی اسپانیا، اگر جز آن دسته از افرادی هستید که تمایل دارد به کشور اسپانیا با هدف توریستی و بازدید از مکان های توریستی، مناظر بکر و سواحل زیبا به این کشور سفر کنید باید ویزای توریستی اسپانیا را دریافت نمایید.

ویزای شنگن اسپانیا، با توجه به سفر متقاضی در انواع مختلفی صادر می‌شود. ویزای توریستی از جمله رایج ترین ویزایی است که از سوی سفارت اسپانیا برای متقاضیان ایرانی صادر می‌ گردد.

ویزای شینگن اسپانیا را از طریق کنسولگری یا سفارت اسپانیا می توانید اقدام نمایید و دارنده ویزای شینگنی که توسط کنسولگری اسپانیا صادر شده است امکان سفر به 27 کشور عضو منطقه شینگن را دارد.

در صورتی که درخواست کننده ویزای شینگن از طریق سفارت اسپانیا، قصد سفر به کشور های دیگر منطقه شینگن را دارد باید کشور اسپانیا به عنوان مقصد اصلی او باشد و همچنین اگر اولین کشوری که دارنده ویزای شینگن اسپانیا از طریق آن وارد منطقه شینگن می شود اسپانیا باشد و یا این که بیشترین روز های سفر خود را باید در کشور اسپانیا بگذراند.

انواع ویزای اسپانیا

ویزای اسپانیا انواع مختلفی دارد و بسته به هدف سفر شما متفاوت خواهد بود. برای سفرهای تفریحی و بازدید از اسپانیا ویزای کوتاه مدت اسپانیا یا ویزای نوع C شنگن باید دریافت کنید، اما اگر برای ادامه تحصیل وارد اسپانیا می شوید ویزای نوع D برای شما مناسب خواهد بود.

در واقع هدف شما از سفر نوع ویزای شما را مشخص می کند. همچنین مدت اقامت شما نیز بسته به نوع ویزایتان دارد. مثلا با ویزای کوتاه مدت شنگن اجازه 15 روز اقامت را خواهید داشت، اما در باقی مراحل و با توجه به دلیل شما از سفر مدت اقامتتان تا 3 ماه نیز می تواند افزایش یابد.

ویزای مولتی اسپانیا

ویزای مولتی اسپانیا همان ویزای مولتی شنگن است و 5 سال اعتبار دارد. دارنده آن مجاز خواهد بود تا مدت زمان اعتبار ویزای خود بدون محدودیت به حوزه شنگن و اسپانیا رفت و آمد داشته باشد.

اما باید در نظر داشته باشید که در بازه 6 ماهه تنها مجاز هستید 3 ماه یا 90 روز در این کشور بمانید.

ویزای تحصیلی اسپانیا

ویزای تحصیلی اسپانیا جزو ویزاهای بلندمدت این کشور به حساب می آید و ویزای شنگن نوع D است. برای دریافت این نوع ویزا، پس از دریافت وقت از سفارت اسپانیا و مراجعه به سفارت، با در دست داشتن مدارک تحصیلی خود که مهمترین آن دعوتنامه از یک دانشگاه موسسه علمی معتبر است میتوانید برای دریافت ویزای تحصیلی اسپانیا اقدام نمایید.

ویزای کاری اسپانیا

ویزای کاری اسپانیا نیز ویزای شنگن بلندمدت است. با دارا بودن این ویزا شما اجازه کار در کشور اسپانیا را خواهید داشت. برای اخذ ویزای کاری اسپانیا باید از یک کارفرمای اسپانیایی دعوتنامه دریافت نمایید. ادامه روال کار مانند سایر ویزاهاست.

مراحل اخذ ویزای ومدارک مورد نیاز ویزای توریستی اسپانیا

- پس از دریافت وقت سفارت اسپانیا BLS باید تمامی مدارک و اسناد مورد نیاز به سفارت ارائه شود. باید توجه داشته باشید که این مدارک باید کامل و بدون هیچ نقض و کاستی ایی باشد. علت این است که اسپانیا بیش از کشورهای حوزه شینگن نسبت به ارائه مدارک جامع حساس است. مدارک و اسناد مورد نیاز جهت ارائه به سفارت اسپانیا عبارت است از :

- ارائه فرم درخواست اخذ ویزای شنگن کشور اسپانیا. این فرم باید از سایت سفارت اسپانیا دریافت شده و آن را پس از تکمیل و پرینت دو نسخه از آن در زمانی که وقت سفارت اسپانیا BLS را دریافت کرده اید به همراه دیگر مدارک ارائه دهید.

- پاسپورت معتبر به همراه یک سری کپی از ویزاهای اخیر متقاضی ( توجه شود پاسپورت متقاضی باید حداقل ۶ ماه اعتبار داشته باشد و حداقل ۲ صفحه آن خالی باشد )

- دو قطعه عکس پاسپورتی (حداقل برای شش ماه گذشته)

- بیمه مسافرتی ویزای شینگن تا سقف حداقل ۳۰٫۰۰۰ یورو برای مدت سه ماه

- کپی از بلیط رفت و برگشت هواپیما

- ارائه مدرک رزرو هتل و یا داشتن دعوت نامه از بستگان و آشنایان و ارائه محل اقامت آن ها جهت اثبات محل اقامت برای مدت ویزای توریستی.

- ارائه ترجمه سند ازدواج و یا در صورت طلاق ارائه سند طلاق ، درصورت داشتن فرزند ارائه گواهی تولد فرزند

- ارائه ترجمه اسناد مالی و اسناد مالکیت اموال معتبر متقاضی دریافت ویزای شینگن اسپانیا

- نامه تمکن مالی برای تمامی مدت اقامت در کشور اسپانیا

- چنانچه فرد بخواهد ویزای توریستی اسپانیا با دعوتنامه دریافت کند باید دعوتنامه ویزای شینگن اسپانیا از اقوام و آشنایان مقیم اسپانیا به همراه آدرس محل سکونت و شماره تماس ( درصورت وجود) را ارائه دهد.

- ارائه تمامی مدارک شغلی شخص به همراه سوابق بیمه ای

- در صورتیکه متقاضی در کشور خود شاغل باشد باید قرارداد استخدام فی مابین، حساب بانکی گردش مالی ۳ الی ۶ ماهه اخیر، نامه های معتبر اجازه کارفرما جهت عدم حضور در محل کار برای تمام مدت زمان ویزای توریستی وی و همچنین فیش حقوقی شخص را به سفارت ارائه دهد.

- اگر شخص دانشجو باشد باید مدارک ثبت نام در دانشگاه و گواهی اشتغال به تحصیل را ارائه دهد.

ثبت دیدگاه
نظرات کاربران