ویزای فرانسه

اگر قصد دارید که از فرانسه، این کشور رویایی، رومانتیک و زیبا در کمتر از ۹۰ روز دیدن کنید و دوباره به کشور خودتان برگردید، به ویزای توریستی فرانسه نیاز دارید. شما با ویزای توریستی فرانسه، می‌توانید در هر دوره ی ۱۸۰ روزه، حداکثر به مدت ۹۰ روز در این کشور بمانید. همچنین از آنجا که ویزای توریستی فرانسه به نوعی ویزای شنگن نیز محسوب می‌شود، پس از ورود به فرانسه می‌توانید به سایر کشورهای حوزه‌ی شینگن نیز سفر کنید.

مدارک لازم برای ویزای توریستی فرانسه

پس از تکمیل فرم درخواست ویزای توریستی فرانسه، باید مدارک مورد نیاز را جمع‌آوری کنید. این مدارک باید اصل باشند و اگر فقط یکی از موارد خواسته شما در لیست شما نباشد، درخواست ویزایتان رد خواهد شد. برای درخواست ویزای توریستی فرانسه باید مدارک زیر را ارائه دهید:

- فرم درخواست تکمیل شده جهت اخذ ویزای توریستی فرانسه. همانطور که گفتیم، این فرم را بر اساس اطلاعات واقعی خود پر کنید.

- دو قطعه عکس پاسپورتی. این عکس‌ها باید حداقل تا سه ماه گذشته ثبت شده باشند و قدیمی‌تر از آن نباشند.

- پاسپورت معتبر. این پاسپورت باید تا حداقل سه ماه پس از بازگشت شما از فرانسه اعتبار داشته باشد و جای خالی برای لیبل ویزای فرانسه و مهر نیز داشته باشد.

- کپی ویزاهای قدیمی. شاید در گذشته به کشوری سفر کرده‌اید و در پاسپورت شما (یا پاسپورت‌های قدیمی شما) ثبت شده باشد. شما باید از این ویزاها کپی بگیرید و به همراه پاسپورت‌های قدیمی خود به سفارت ارائه دهید. اینگونه تراول هیستوری خود را نیز به سفارت فرانسه اثبات خواهید کرد و درخواست ویزای تک فرانسه با تاریخچه سفر قوی به خوبی انجام خواهد شد.

- بیمه درمانی مسافرتی که حداقل ۳۰۰۰۰ یورو را در طول مدت اقامت شما در فرانسه و منطقه‌ی شینگن پوشش می‌دهد.

- گواهی سوء پیشینه. این گونه ثابت می‌کنید که تا به حال در هیچ جرمی شریک نشده‌اید.

- مدرکی که نشان می‌دهد هزینه‌ی ویزا را پرداخت کرده‌اید.

- برنامه سفر. این برنامه نشان می دهد که شما چه زمانی وارد و چه زمانی از فرانسه خارج می‌شوید. قرار است در فرانسه چکار کنید، با چه وسایلی حمل و نقل می‌کنید، در چه هتلی می‌مانید و … هرچه این برنامه دقیق‌تر باشد شانس شما برای اخذ ویزای توریستی فرانسه بیشتر است.

- هتل واچر یا مدرکی دال بر محل اقامت شما در فرانسه. اگر می‌خواهید ویزای توریستی فرانسه بدون دعوت‌نامه را دریافت کنید و قصد دارید در هتل بمانید باید هتل واچر خود را ارائه دهید. اگر هم قصد دارید در منزل دوستان خود بمانید، باید دعوتنامه، ادرس منزل شخص یا حتی خوابگاه مورد نظر را ارائه دهید.

- تمکن مالی

ثبت دیدگاه
نظرات کاربران