کانادا یک کشور مهاجرپذیر است که یکی از معتبرترین ویزاهای دنیا را داراست. برای ورود به این کشور تنها باید بدانید با توجه به شرایط خودتان و مدارک دردست درخواست چه نوع ویزایی را بدهید.

با توجه به سابقه چندین ساله، ما با دانش فنی خود شما را دراین مسیر یاری خواهیم کرد.

1) ویزای توریستی کانادا یا ویزیتور ویزا (Visitor Visa)

2) ویزای تحصیلی کانادا (Student Visa)

3) ویزای همراه (Open Work Permit)

4) دریافت نوبت پرونده (نوت آفیسر) برای افرادی که درخواست ویزای آنها رد شده است

5) دریافت وقت انگشت نگاری

ویزای توریستی کانادا یا ویزیتور ویزا (Visitor Visa)

ویزای توریستی (ویزیتور) کانادا که در ایران با نام ویزای مولتی یا ویزای 5 ساله نیز شناخته می شود، ویزایی است که به شما اجازه می دهد تا پایان اعتبار پاسپورتتان (برای پاسپورت ایرانی تا 5 سال) به کانادا سفر کنید. شما در هر بار ورود به کانادا می توانید تا شش ماه در خاک کانادا اقامت داشته باشید اما اگر قصد اقامت بیشتر را دارید باید بعد از پایان شش ماه یک باراز خاک کانادا خارج شده و دوباره بازگردید. افرادی که برای این ویزا اقدام می کنند، معمولا یا از شخصی یا شرکت تور گذاری دعوتنامه دارند یا با رزرو هتل اقدام به دریافت ویزا می کنند.

ویزای تحصیلی کانادا (Student Visa)

ویزای تحصیلی، برای افرادی است که می خواهند در کانادا برای مدتی بیش از شش ماه تحصیل کنند. اگر طول مدت دوره ای که فرد می خواهد در آن تحصیل کند، زیر شش ماه است، نیازی به دریافت ویزای تحصیلی نیست و می توان با ویزای توریستی اقدام به تحصیل نمود. دقت داشته باشید که ویزای دانش آموزی و دانشجویی، همه ویزای تحصیلی حساب می شوند.

در صورتی که شما ویزای توریستی دارید و می خواهید در کانادا تحصیل کنید، دیگر نیازی به ویزای تحصیلی ندارید و باید فقط برای Study Permit یا مجوز تحصیل اقدام کنید.

ویزای همراه (Open Work Permit)

ویزای Open Work Permit ، این ویزا مخصوص افرادی است که همسرشان در حال تحصیل و یا کار در کانادا می باشد. همانطور که گفته شد اگر همسر شما در حال تحصیل در کاناداست، می توانید با دریافت ویزای توریستی در کنار او باشید اما اجازه کار ندارید، با داشتن ویزای Open Work Permit علاوه بر حضور در کنار همسرتان، می توانید کارهم بکنید.

مدارک مورد نیاز ویزای توریستی کانادا (مولتی 5 ساله)

1) مدارک شخصی

• اصل پاسپورت متقاضی با حداقل 6 ماه اعتبار

• پاسپورت های قدیمی تا حداکثر 10 سال قبل (اگر در پاسپورت قدیمی تر از 10 سال قبل، سفری به کانادا، آمریکا، انگلیس داشته اید، ارائه آن پاسپورت مانعی ندارد.)

• شناسنامه و کارت ملی و یک قطعه عکس پشت سفید

• گواهی اشتغال به تحصیل برای افراد محصل

• تکمیل فرم مشخصات فردی، خانوادگی و فرم سوابق سفر

• سند ازدواج (در صورت تأهل)

2) مدارک شغلی

• کارفرمایان، واحدهای صنفی از قبیل صاحبان کارخانه، شرکت و مشاغل آزاد (پروانه کسب، آگهی تأسیس، آگهی تغییرات، لیست حقوق و بیمه کارمندان، آخرین لیست مالیاتی پرداخت شده، حساب بانکی کارخانه و یا شرکت، کارت بازرگانی)

• پزشکان و وکلا (پروانه دائم طبابت / وکالت، پروانه مطب / دفتروکالت، لیست آخرین مالیات پرداخت شده و بیمه کارمندان)

• مهندسان (پروانه نظام مهندسی، جواز ساخت و ساز، در صورت وجود سند املاک ساخته شده)

• بازنشستگان (حکم بازنشستگی، حکم افزایش مستمری (در صورت وجود)، سه فیش حقوقی آخر)

• کارمندان، گواهی اشتغال به کار (به زبان انگلیسی روی سربرگ، ذکر شدن تاریخ شروع به کار،عنوان شغلی، میزان درآمد سالیانه، نام مدیر و مدت زمان مرخصی موافقت شده با ذکر "جهت سفر به کانادا" )، فیش حقوقی سه ماه آخر، سابقه بیمه.

3) مدارک مالی

گردش حساب 6 ماه آخر که به ازای هر نفر 500-400 میلیون تومان مانده حساب داشته باشد و میانگین گردش در 6 ماه آخر حداقل پانصد میلیون تومان باشد به همراه تمکن مالی و گردش 6 ماه اخیر. توجه داشته باشید که مانده حساب به صورت ناگهانی و در مدت زمان خیلی کوتاه نباید اضافه شود باید به صورت تدریجی به طور منطقی این کار صورت گیرد (به زبان انگلیسی و با مهر بانک).

نکته

تاریخ دریافت گردش حساب باید با تاریخ دریافت تمکن مالی یکسان باشد و از آن بیش از یک ماه نگذشته باشد. مبلغ مانده حساب گردش مالی می بایست یکسان با مانده حساب تمکن مالی باشد. در صورت داشتن سپرده بلند مدت و حساب ارزی می توانید در کنار گردش و تمکن، این موارد هم ارائه دهید.

• گواهی خرید سهام (در صورت موجود بودن)

• سند ملکی، اجاره نامه، قولنامه، مبایعه نامه و سند اتومبیل (در صورت موجود بودن)

مدارک دعوت کننده

دعوتنامه شامل: مشخصات کامل دعوت کننده و متقاضی، نسبت، دلیل سفر، مدت سفر، آدرس و تلفن و تمامی مدارک مرتبط، دعوتنامه باید ممهور به مهر اسناد رسمی (Notary Public) بوده و ترجیحا از مدت صدور دعوتنامه بیشتر از شش ماه نگذشته باشد، مدارک هویتی دعوت کننده شامل پاسپورت کانادایی و یا کارت اقامت تمامی افراد خانواده دعوت کننده مدارک مالیاتی دعوت کننده شامل Tax، گواهی اشتغال به کار و حساب بانکی.

سایر توضیحات

- فرم مشخصات فردی و خانوادگی برای هر متقاضی جداگانه تکمیل و ارائه گردد.

- تمامی مدارک فوق می باید ترجمه رسمی شده و به زبان انگلیسی و یا فرانسوی باشند.

- داشتن دو ویزای شنگن که حداقل یکی از آن ها در 5 سال اخیرباشد الزامی ست .

- در صورت امکان با پاسپورت تمدید شده اقدام شود به این دلیل که مدت اعتبار ویزا درصورت صدورمطابق با اعتبار پاسپورت ارائه شده می باشد.

- مدت زمان اخذ ویزا بعد از انگشت نگاری ازیک هفته تا پنج ماه می باشد .

- در صورت داشتن دعوتنامه معتبر آن را ارائه کنید.

- مدارک شخصی و شغلی متقاضی در مرحله ی اول ومدارک بانکی در مرحله ی آخر و زمان اعلام شده از مسافر دریافت می گردد.

- کلیه ی مدارک بانکی به زبان لاتین از بانک گرفته شود ودیگر مدارک مالی نیز ترجمه گردند.

- با هر بار ورود به کانادا مسافر تا سقف 6 ماه می تواند در آنجا اقامت داشته باشد.

- رضایت نامه محضری برای افراد زیر 19 سال اگه تنها با یکی از والدین قصد سفر دارند الزامی می باشد. رضایتنامه باید از سوی مادر یا پدر فرزند که او را در سفر همراهی نمی کنند امضا شود. همچنین ارائه پاسپورت امضا شده شخص نیز الزامی می باشد.

- تمامی مدارک ارائه شده بالا در جهت بهبود وضعیت و کمتر کردن ریسک رد شدن نتیجه ویزا می باشد و به معنای شرایط الزامی برای اقدام نیست.

- مدارک فوق طبق وب سایت CIC کانادا بوده و ارائه کامل آنها در تصمیم گیری سفارت برای صدور نتیجه ، مؤثر می باشد اما به معنای قطعی بودن نتیجه ویزا نمی باشد.

- مدارک نیاز به مهر تأیید دادگستری ندارد اما دریافت تأیید دادگستری برای گواهی اشتغال به کار و سابقه بیمه مانعی ندارد.

ثبت دیدگاه
نظرات کاربران