يونان


اقامت کشور یونان از طریق اثبات تمکن مالی (FIP)

اقامت کشور یونان از طریق اثبات تمکن مالی (FIP)

در حال حاضر بسیاری از شهروندان ایرانی به دنبال این هستند تا از طریق یک روش مهاجرتی مطمئن به اروپا و حوزه شینگن نقل مکان کرده و شرایط زندگی دائمی، کار و تحصیل را برای خود و فرزندان شان فراهم کنند. ارتقاء سطح زندگی، قرارگیری در محیطی چند فرهنگی، بهره مندی از رفاه بالا و آزادی اجتماعی و امکان سفر به بیش از 27 کشور حوزه شینگن و اتحادیه اروپا، جزء مزایا و مواردی هستند که بسیاری از افراد را به فکر مهاجرت و تجربه سبک زندگی اروپایی می اندازد. اگر شما هم تمایل دارید تا به یکی از کشورهای با کیفیت و معتبر حوزه شنگن مهاجرت کرده و در کوتاه ترین زمان اقامت اروپا را بگیرید، بهتر است چند دقیقه از زمان ارزشمند خود را به دانستن جزئیات اخذ اقامت یونان که از طریق *اثبات تمکن مالی* می باشد، اختصاص دهید تا بفهمید که چرا اقامت یونان برای ایرانیان گزینه مناسبی محسوب می شود.

اقامت کشور یونان از طریق خرید ملک (GOLDEN VISA)

اقامت کشور یونان از طریق خرید ملک (GOLDEN VISA)

راحت ترین کشور برای اقامت اروپا از طریق خرید ملک کدام است؟ اقامت اروپا از طریق خرید ملک چه شرایطی دارد؟ حداقل مبلغ برای خرید ملک در اروپا چقدر است؟ ارزانترین کشور برای خرید ملک کدام است؟ یکی از جذاب‌ترین ویژگی‌های اقامت کشوریونان از طریق خرید ملک، دریافت ویزای طلایی یونان (Golden Visa) گلدن ویزای یونان است. برای سرمایه گذاری با خرید ملک در کشور یونان، متقاضی می‌تواند یک یا چندین ملک با مجموع ارزش 500.000 یورو خریداری کند و از مزایای اقامت یونان بهره‌ مند شود که این مبلغ در قیاس با دیگر کشورهای حوزه شنگن بسیار کمتر است. لازم به ذکر است که ملک خریداری شده می‌تواند مسکونی، تجاری و اداری باشد .با خرید ملک، اجازه اقامت به مدت 5 سال صادر می‌شود و به‌ صورت نامحدود نیز تمدید می‌شود.پس از خرید ملک می‌ توان آن را اجاره داد که در این صورت، بر اساس قوانین کشور یونان، مالیات بردرآمد از طریق اجاره دادن ملک حدود 8 تا 12 درصد بسته به نوع آن اعمال می‌ گردد.

شرایط کار در یونان

شرایط کار در یونان

یکی از نکات اصلی برای کار در یونان، آشنایی با شرایط کاری در این کشور است. در یونان، ساعات کاری معمولاً از ساعت 9 صبح تا 5 بعدازظهر و از دوشنبه تا پنج‌شنبه است. جمعه معمولاً روز تعطیل است و روزهای تعطیل رسمی دیگر در تقویم یونان شامل تعطیلی در روز‌های مذهبی و ملی می‌شود.

دانشگاه های یونان

دانشگاه های یونان

یونان یکی از کشورهای اروپایی است که در زمینه فرهنگ و تمدن قدمتی دیرینه دارد. این کشور در شرق اروپا و در شبه جزیره بالکان قرار گرفته که با کشورهای ترکیه، آلبانی، مقدونیه و بلغارستان مرز مشترک دارد. سابقه آموزش در یونان به دوران باستان این تمدن برمی‌گردد و آکادمی‌های این کشور، در تاریخ نیز زبان زد هستند. امروزه نیز یونان مقصد دانشجویان بین‌المللی گشته و از کشور ما نیز، افرادی برای تحصیل به آنجا می‌روند. یکی از نکاتی که باید برای تحصیل در خارج از ایران به آن توجه داشت، شناخت دانشگاه‌های کشور مقصد است.

هزینه های زندگی در یونان

هزینه های زندگی در یونان

از آتن تا کرت، از میکونوس تا موزه آکروپولیس، زندگی در یونان به معنای هم‌جواری با فرهنگ و تاریخ تمدن غرب است. همه کشورهای اروپایی از فرهنگ یونانی الهام گرفته‌اند و از آن در ادبیات، معماری و هنر خود استفاده کرده‌اند. بدون شک زندگی در یونان می‌تواند تجربه‌ای فوق‌العاده باشد، اما قبل از اقدام به مهاجرت به این کشور بهتر است هزینه زندگی در یونان را بررسی کنید. این بررسی می‌تواند به شما کمک کند تا دیدگاه روشنی از اقتصاد این کشور و کیفیت زندگی در آن به دست آورید و تصمیم درست‌تری بگیرید. به همین دلیل، در این مطلب به جزئیات هزینه‌های زندگی در یونان اعم از مسکن، رفت‌وآمد، غذا و سایر موارد می‌پردازیم. اخیراً یونان به مقصدی محبوب در میان مهاجران از اقصانقاط جهان تبدیل‌ شده است. این محبوبیت نخست به آب‌وهوا، فرهنگ غذایی، آثار تاریخی و امکانات تفریحی موجود در یونان مربوط می‌شود و سپس به‌خاطر هزینه پایین زندگی در این کشور است. هزینه‌های زندگی در یونان پایین‌تر از کشورهای مطرح اروپا مانند انگلیس و آلمان است. طبق اطلاعات منتشرشده در وب‌سایت numbeo.com، هزینه زندگی در یونان به‌طور متوسط ۲۲٫۸ درصد کمتر از فرانسه است. اجاره در این کشور نیز به‌طور متوسط ۴۶٫۲ درصد کمتر از فرانسه است. می‌توان انتظار داشت که هزینه زندگی در یونان حدود ۳۰ درصد کمتر از سایر کشورهای اروپایی و حدود ۲۰ درصد کمتر از ایالات‌متحده باشد. با این‌ حال، هزینه‌ها می‌تواند بسته به موقعیت مکانی متفاوت باشد. هزینه زندگی در حومه شهرها و روستاها به‌مراتب کمتر از شهرهای بزرگی مانند آتن (پایتخت یونان) است. برای مثال، هزینه‌های ماهانه یک نفر بدون اجاره در شهر آتن ۷۴۷ یورو برآورد می‌شود. البته هرچند هزینه زندگی در یونان پایین است، نباید فراموش کنیم که دستمزدها نیز به همین ترتیب پایین هستند. هزینه‌های زندگی در یونان بسته به شهر، سبک زندگی و مقدار درآمد شما متفاوت خواهد بود. اما می‌توان تصویری از متوسط هزینه‌های جاری زندگی در این کشور ارائه داد.

آب و هوای یونان

آب و هوای یونان

یونان دارای آب و هوای گرم مدیترانه‌ای است.ماه آگوست گرم ترین ماه در آتن است با درجه حرارت متوسط 29 درجه سانتیگراد (84 درجه فارنهایت) و سردترین ماه ژانویه میباشد با دمای 10 درجه سانتیگراد (50 درجه فارنهایت). مرطوب ترین ماه دسامبر است به طور متوسط 97.6 میلی متر باران دارد. بهترین ماه برای رفتن به دریا در ماه اوت است که میانگین دمای دریا 25 درجه سانتیگراد است (77 درجه فارنهایت). آب و هوای یونان در تابستان معمولا گرم و خشک است و در زمستان می تواند سرد و مرطوب و آرام باشد. قسمت بالای یونان در زمستان می تواند بسیار سرد باشد و برف غیر معمول نیست. با این حال، برای جنوب یونان و جزایر، زمستان خفیف تر خواهد شد. در طول زمستان بسیاری از بخشهای یونان ممکن است برف داشته باشد و در کوه ها در ارتفاع بالاتر انتظار می رود بارش برف زیادتر باشد. تابستان های یونان معمولا بسیار گرم هستند و در ماه های ژوئیه و اوت درجه حرارت معمولا به 30 تا 35 درجه سانتیگراد می رسد، اما گاهی اوقات حتی 40 درجه سانتیگراد و بیشتر می شود. توصیه می شود در این دماها از ساعت 11 صبح تا 14:00 هنگام اوج تابش خورشید در خانه بمانید. یک باد قوی شمال با نام "Meltemi" وجود دارد که معمولا در طول ماه های ژوئیه و اوت در سواحل شرقی یونان می وزد و این امر به گرما کمک می کند. با این حال، این بادها در حقیقت بسیار قوی هستند. لباس مورد نیاز: لباسهای پنبه ای سبک و کتانی در ماه های تابستان و متوسط و بارانی در زمستان.

حقایق جالب و شنیدنی درباره کشور یونان

حقایق جالب و شنیدنی درباره کشور یونان

چند حقیقت جالب و شنیدنی درباره کشور یونان که باید بدانید : * مالیات در کشور یونان 1.حدود ۲۰ درصد از حقوق هر کارگر یونانی برای مالیات و خدمات درمانی هزینه می شود و در عوض بیمارستان های رایگان و خدمات پزشکی مختلف توسط دولت ارائه می شوند. ۲.هر سال یک ماه مرخصی با حقوق به هر کارگر یونانی تعلق می گیرد. 3.حتی با داشتن تحصیلات دانشگاهی، ۱۰ درصد از جوانان یونان بیکار هستند. * یونان حدود ۷ درصد کل سنگ مرمر تولید شده در سراسر جهان را تأمین می کند. * در یونان تعداد فرودگاه های بین المللی نسبت به هر کشور دیگری با توجه به تعداد زیاد گردشگران که روزانه وارد کشور می شوند بیشتر است. * زیتون در یونان یونان، سومین تولید کننده اصلی زیتون در جهان است و برخی از درختان زیتون که در قرن سیزدهم کاشته شده، هنوز زیتون تولید می کنند. تقریبا ۸۰ درصد از یونان از کوه پوشیده شده است و این به دلیل آن است که در رودخانه ها امکان کشتیرانی وجود ندارد. * %۹۸ از کل جمعیت یونان را یونانیان بومی تشکیل می دهند. دیگر سکنه یونان را آلبانی، کولی، ارمنی، بلغاری و مقدونی ها تشکیل می دهند. * در یونان تعداد فرودگاه های بین المللی نسبت به هر کشور دیگری با توجه به تعداد زیاد گردشگران که روزانه وارد کشور می شوند بیشتر است. * تعداد گردشگران یونان در تابستان از مردم این کشور بیشتر است! شاید این یکی از عجیب ترین حقایق درباره یونان باشد، اما واقعیت دارد. آیا می دانستید که تعداد گردشگران در تابستان در یونان دو برابر جمعیت این کشور است. یونان یکی از محبوب ترین مقاصد گردشگری در جهان است. * کشور یونان بیش از ۲ هزار جزیره دارد. حتما نام برخی از زیباترین جزایر یونان را شنیده اید. یکی از حقایق جالب درباره یونان همین جزیره ها هستند. بیش از ۲ هزار جزیره در یونان وجود دارد، اما تنها ۱۷۰ جزیره سکنه دارند. بقیه جزیره های یونان غیرمسکونی هستند.

يونان

يونان

یونان کشوری واقع در جنوب شرقی اروپا و در جنوب شبه‌جزیره بالکان است و مهد تمدن غرب شناخته می‌شود. بسیاری از افراد یونان را با فلاسفه بزرگ، بازی‌های المپیک، جزایر بی‌شمار، دریاها و جزایر شگفت‌انگیز آن می‌شناسند. مساحت یونان ۱۳۱۹۵۷ کیلومترمربع بوده و نقطه اتصال سه قاره اروپا، آسیا و آفریقا به شمار می‌رود؛ همچنین از شمال با کشورهای بلغارستان، آلبانی و مقدونیه همسایه است. کشور ترکیه نیز در شرق یونان واقع است و دارای مرز زمینی از طریق شهری به نام ادرنه با یونان است. دریای اژه در جنوب و شرق یونان قرار دارد و دریای یونان نیز در قسمت غربی یونان واقع شده است. یونان در ناحیه‌ای کوهستانی قرار دارد و تنها ۲۸ درصد از زمین‌های یونان قابل کشت هستند. محل قرارگیری یونان تأثیر بسزایی در توسعه این سرزمین داشته است. یک‌پنجم مساحت یونان را جزایر آن تشکیل می‌دهند و مساحت کل آن از نظر اندازه با انگلیس قابل مقایسه است. یونان بین ۱۲۰۰ تا ۶۰۰۰ جزیره داشته و بر اساس سایزی که دارند شمرده می‌شوند؛ در این میان بین ۱۶۶ تا ۲۲۷ جزیره آن افراد سکونت دارند. بعضی از جزایر شرقی یونان فقط چند مایل با سواحل ترکیه فاصله دارند. همچنین، درگذشته به دلیل خشک بودن مناطق وسیعی از یونان، جمعیت زیادی به گوشه‌وکنار جهان مهاجرت می‌کردند و امروزه یونانیان فراوانی در مناطق مختلف جهان ساکن هستند.

سوالات متداول درباره ي يونان

سوالات متداول درباره ي يونان

بله! قطعا. بر خلاف تصور بعضی از افراد که فکر میکنند کشور یونان یک کشور ضعیف با اقتصادی نامناسب و حضور پناهندگان زیاد است اما باید به اطلاعتون برسونیم که در واقعیت اینطور نیست! یونان کشوری بسیارزیبا، دموکرات با مردمانی خونگرم بوده و اقتصاد یونان از سال ۲۰۱۶ رو به رشد و پایدار است. در حال حاضر شانزدهمین اقتصاد برتر اتحادیه اروپا است و در شهرهای بزرگی مانند آتن و تسالونیکی آنطوری که در اخبار میشنوید پناهنده وجود ندارد و پناهنگان در چندین جزیره مشخص در یونان نگهداری می شوند. واحد پول کشور یونان چیست؟ از آنجاییکه یونان عضو ثابت و از اعضای قدیمی اتحادیه اروپا است واحد پول آن یورو است و کلیه معاملات در این کشور با یورو انجام می گردد. آیا برای سفر به یونان ویزا لازم است؟ بله. یونان در اتحادیه اروپا و در حوزه شنگن قرار گرفته لذا برای سفر به این کشور نیاز به دریافت ویزای شنگن دارید. چطور میتوان ویزای یونان گرفت؟ از آنجاییکه برای ویزای یونان میبایست درخواست ویزای شنگن بدهید نیاز است تا مدارک شغلی و مالی کامل داشته باشید. داشتن تاریخچه سفر قوی در پاسپورت از جمله داشتن ویزای شنگن به اروپا، ویزای آمریکا، انگلیس و یا کانادا در موفقیت در دریافت ویزای یونان بسیار تاثیرگزار است. راه های اخذ اقامت کشور یونان چیست؟ در حال حاضر دو نوع اقامت کشور یونان بسیار پرطرفدار است و از سراسر دنیا اتباع غیر اروپایی برای دریافت این نوع از اقامت ها برای ورود به اتحادیه اروپا اقدام می کنند. اول، اقامت تمکن مالی یونان که اقامتی موقت است که هر دو سال تمدید می شود و دوم، اقامت دائم از طریق خرید آپارتمان در یونان که اقامتی دائم و یک سرمایه گذاری امن و مطمئن است و پس از ۷ سال به پاسپورت یونان ختم می شود. برای اقامت تمکن مالی یونان چه مدارکی لازم است؟ این نوع اقامت یک اقامت موقت ۲ ساله است که هر دو سال تمدید می شود. با این اقامت اجازه سفر و تردد آزادنه به 27 کشور عضو اتحادیه اروپا بدون نیاز به ویزای شنگن رو داری. برای امکان سنجی در خصوص اخذ این نوع ویزا به مدارک بانکی و شغلی متقاضی نیاز است. چقدر پول میبایست در حساب یونان برای اقامت تمکن مالی این کشور سپرده کرد؟ طبق قانون جدید اقامت تمکن مالی، فرد متقاضی میبایست مبلغ ۴۸ هزار یورو و به ازاء هر فرد از خانواده مبلغ 10۰۰۰ یورو در حساب سرپرست خانواده یا متقاضی اصلی واریز شود تا اقامت تمکن مالی اعطا گردد. به عنوان مثال اگر خانواده ای ۴ نفره باشد جمع مبلغ واریزی به حساب سرپرست خانواده در بانک یونان مبلغی معادل ۴۸ هزار یورو (سرپرست) بعلاوه 20 هزار یورو (بابت 2 نفر از اعضا خانواده) جمعا مبلغ 6۵ هزار یورو میبایست واریز گردد. آیا با خرید آپارتمان به ارزش کمتر از ۲۵۰ هزار یورو هم اقامت یونان تعلق میگیره؟ خیر! طبق قانون گلدن ویزای یونان، فرد متقاضی میبایست آپارتمانی به ارزش حداقل ۲۵۰ هزار یورو معامله و خریداری نماید تا مشمول دریافت کارت اقامت دائم کشور یونان برای خود و خانواده خود باشد. آیا پدر مادر فرد متقاضی و پدر مادر همسرش نیز میتوانند اقامت دائم یونان بگیرند؟ بله! یکی از محسنات اقامت دائم یونان این است که نه تنها فرد متقاضی و خانواده و فرزندان زیر ۲۱ سالش با خرید یک آپارتمان می توانند اقامت دائم یونان را بگیرند بلکه پدر مادر فرد سرمایه گزار و پدر مادر همسر وی نیز می توانند با همان خرید کارت اقامت دائم یونان را دریافت کنند. یعنی با خرید ۱ آپارتمان ۳ خانواده اقامت دائم این کشور را می گیرند! آیا با وجود داشتن کارت اقامت یونان، برای سفر به کشورهای اروپایی از ایران نیاز به دریافت ویزای شنگن است؟ خیر! از آنجاییکه یونان جزو کشورهای عضو اتحادیه اروپا است همراه داشتن کارت اقامت این کشور به منزله اجازه ی فرد برای سفر و تردد در کل کشورهای اروپایی بدون نیاز به ویزای شنگن است. هزینه زندگی در یونان چگونه است؟ در مقایسه با دیگر کشورهای اروپایی، زندگی در یونان ارزانتر و مقرون به صرفه تر است. هزینه های اصلی در یونان شامل اجاره مسکن، خورد و خوراک و هزینه برق و گاز مصرفی است. آیا یونان برای زندگی امن است؟ آتن به عنوان پایتخت یونان یکی از امن ترین شهرهای اروپایی است. آمار جرم و جنایت در این شهر به نسبت شهرهای دیگر اروپایی بسیار پایین است. آیا تحصیل در مدارس یونان رایگان است؟ بله! تحصیل برای بچه ها در مدارس دولتی یونان کاملا رایگان است. دروس در مدارس دولتی در یونان به زبان یونانی تدریس می شود. کیفیت و رنکینگ دانشگاه های یونان در چه رتبه ای است؟ یونان دارای دانشگاه ها و مراکز علمی بسیار قوی با رنکینگ بالا در اروپا و جهان است. دانشگاه ملی آتن، دانشگاه فنی، دانشگاه امریکایی در آتن، دانشگاه تسالونیکی از جمله دانشگاه های ممتاز در یونان هستند. آیا افتتاح حساب بانکی در یونان آسان است؟ افتتاح حساب بانکی در یونان به عنوان یک کشور اروپایی که تابع قوانین بانک مرکزی اروپاست برای برخی از ملیت ها دشوار است.