کانادا


مهاجرت تحصیلی کانادا

مهاجرت تحصیلی کانادا

تحصیل در کانادا یکی از روش‌های بسیار رایج برای مهاجرت و اخذ اقامت کشور کانادا محسوب می‌شود. امکان همراهی خانواده، اجازه کار آزاد برای همسر و تحصیل رایگان فرزندان در مدارس کانادا همواره این کشور را به مقصد عالی برای ادامه تحصیل در مقاطع مختلف تبدیل کرده است و از آنجایی که ویزای تحصیلی در کانادا شرایط سنی ندارد پس ما در دو گروه دانش آموزی و دانشجوی می توانیم برای اخذ ویزای تحصیلی اقدام کنیم.

مهاجرت کاری (جاب آفر) کانادا

مهاجرت کاری (جاب آفر) کانادا

شاید هنوز هم کسانی باشند که ندانند جاب آفر به چه معناست. در زبانی ساده جاب آفر نوعی دعوت نامه‌ی کاری است که از جانب شرکت‌ها، کارخانه‌ها و به طور کلی کارفرمایان خارجی صادر می‌شود. کسانی که علاقه دارند به شکل قانونی و اصولی برای کار به یک کشور مهاجرت کنند باید ویزای کار داشته باشند. در واقع همان‌طور که به هنگام اخذ ویزای تحصیلی، اول باید از یک دانشگاه پذیرش دریافت کنید، برای ویزای کاری نیز باید از یک شرکت معتبر (که مجوز های لازم) برای پذیرش افراد از خارج از خاک کانادا را دارند دریافت نمایید. توجه داشته باشید که جاب آفر یا قرارداد استخدامی باید شامل کلیه‌ی توافق‌های مابین کارفرما و فرد استخدام شونده باشد.

مهاجرت به کانادا از طریق سرمایه گذاری

مهاجرت به کانادا از طریق سرمایه گذاری

کانادا کشوری است که سرمایه گذاری و کارآفرینی را شایسته تقدیر می داند و به کسب وکارهای نوپا، به ویژه مشاغل مهاجرتی و زنان و مشاغل نوین که یک سوم مشاغل کوچک و متوسط کانادا را تشکیل می دهند، پروبال می دهد. طبق آمار، مهاجران بیشتر از ساکنین کانادا از فرصت های سرمایه گذاری در کانادا استفاده می کنند. درصورتی که صاحب ایده و خلاقیتی هستید یا قصد تاسیس یک شرکت یا انتقال شرکت خود به یک کشور خارجی را دارید استفاده از فرصت های سرمایه گذاری در کانادا بهترین گزینه پیش روی شما است. از مهم ترین حسن های سرمایه گذاری در کانادا این نکته است که می توانید به راحتی با در دست داشتن اقامت دائم وارد خاک کانادا شوید و ازآنجایی که این مهاجرت از طریق سرمایه گذاری در کانادا یک برنامه فدرال است محدود به استان خاصی نخواهید شد. کانادا پس از کشور ژاپن درزمینه ثبات سیاسی در جایگاه دوم قرارگرفته است، این امر برای بسیاری از مهاجران که ترس از دست دادن سرمایه خود را بنا بر دلایل سیاسی دارند بسیار حائز اهمیت است. برای استفاده از فرصت های سرمایه گذاری در کانادا گزینه های گوناگونی وجود دارد که هر فرد بنا بر علاقه و شرایط مالی و تخصص خود امکان سرمایه گذاری در آن را دارد. البته باید به این نکته توجه داشته باشید که نیاز به سرمایه گذاری در بخش خاصی در استان های گوناگون متفاوت است و در صورت عدم داشتن اطلاعات کافی در این زمینه ممکن است سرمایه گذاری شما به ضرر منجر شود بنابراین پیشنهاد می کنیم پیش از استفاده از فرصت های سرمایه گذاری در کانادا و انتقال دارایی خود حتماً با مشاوران خبره مشورت نمایید. برخی از محبوب ترین زمینه های سرمایه گذاری در کانادا عبارت اند از: - منابع طبیعی - مدیا و رسانه - سرگرمی - تولید - تکنولوژی - علوم وابسته به کشاوررزی و غذایی - صنایع پاک - وسایل حمل و نقل هیبردی - علوم زیستی - صندوق سرمایه گذاری املاک - شرکت های حمل و نقل - هوافضا - مواد شیمیایی و پلاستیک - معدن - نفت و گاز بسیاری از مهاجران کلیه سرمایه یا بخشی از سرمایه خود را در یک یا چند مورد از موارد فوق سرمایه گذاری می کنند و این سرمایه گذاری برای آنان تبدیل به فرصتی برای دریافت اقامت دائم کانادا می شود.

بهترین دانشگاه های کانادا در سال 2023

بهترین دانشگاه های کانادا در سال 2023

اگر قصد تحصیل در کانادا را دارید. طبق آخرین رتبه بندی( موسسه QS )معتبرترین موسسه رتبه بندی دانشگاه ها برای انتخاب بهترین دانشگاه های جهان در سال جدید، 26 دانشگاه کانادا در بین هزار دانشگاه برتر جهان قرار گرفته اند که عواملی همچون اعتبار کارفرمایان، سطع اعتبارات علمی و تعداد منابع علمی به ازای هر عضو هیأت علمی ارزیابی شده اند. در ادامه مطلب به بررسی 10 مورد از بهترین دانشگاه های کانادا در سطح الف می پردازیم:

بهترین مدارس کانادا

بهترین مدارس کانادا

آموزش و پرورش در کانادا زیر نظر دولت‌ های فدرال و استانی اداره می‌شود. دبیرستان در کانادا در حوزه استانی قرار دارد و برنامه آموزشی تحت نظارت استان است. تحصیل در دبیرستان‌های کانادا به صورتی است که دانش ‌آموزان می‌‌توانند برای یادگیری زبان انگلیسی، حالت فشرده، برنامه‌های دانشگاهی و انگلیسی یکپارچه را انتخاب کنند. برای کسانی که دارای مهارت‌‌های قوی زبان انگلیسی هستند، برنامه‌های مختلف تحصیلی وجود دارد که پس از آن می‌توانند دیپلم متوسطه دریافت کنند. در کانادا هم دبیرستان خصوصی و هم دبیرستان دولتی وجود دارد. دانش‌آموزان بین‌المللی برای تحصیل در دبیرستان‌های دولتی باید شهریه پرداخت کنند ولی تحصیل برای دارندگان اقامت موقت کانادا، شهروندان کانادا رایگان است.

مشاغل پردرآمد کانادا

مشاغل پردرآمد کانادا

کانادا به دلیل کمبود نیروی کار جزو کشورهای مقصد محبوب برای مهاجرت کاری محسوب می شود و مشاغل پردرآمد در کانادا یکی از انگیزه های اصلی مهاجرت به این کشور است . علاوه بر کمبود نیروی کار، راحتی اخذ ویزا و تنوع بالای نیازمندی های شغلی، همچنین درآمد بالا و خیلی خوب، مهاجران را به سمت مهاجرت کاری به کانادا سوق می دهد. دلایل گفته شده برای اطمینان خاطر از یافتن شغل ها و مشاغل پردرآمد در کانادا کافیست و خیال شما را از این بابت راحت می کند.

هزینه زندگی دانش آموزان در کانادا

هزینه زندگی دانش آموزان در کانادا

مدارس کانادایی از نظر علمی و امکاناتی که برای دانش آموزان فراهم می کنند در سطح خیلی بالایی قرار دارند. به همین دلیل هر ساله هزاران دانش آموزان بین المللی از سراسر جهان برای تحصیل در مدارس کانادا به این کشور مهاجرت می کنند. یکی از سؤال های شایع دانش آموزان بین المللی و والدین شان در مورد هزینه زندگی دانش آموزان در کانادا است. طبیعی است که هر فردی قبل از مهاجرت به کشوری و اقامت موقت و دائم در آن کشور باید برآوردی از هزینه های زندگی در آن کشور داشته باشد. هزینه مسکن، خورد و خوراک، وسایل نقلیه عمومی هزینه های اسکان در کانادا، غذا و رفت و آمد با وسایل نقلیه عمومی و…به صورت تقریبی، به شکل زیر است:

هزینه هاي زندگی دانشجویی در کانادا

هزینه هاي زندگی دانشجویی در کانادا

هزینه زندگی دانشجویی در کانادا جزو دغدغه‌های بسیاری از دانشجویان خارجی از جمله ایرانیان است. اینکه در کنار شهریه تحصیلی چقدر باید برای هزینه‌های زندگی در نظر بگیرید و اصلا چه مواردی شامل هزینه‌های زندگی در کانادا می‌شوند، همه و همه جزو مسائل مهمی هستند که قبل از ورود به این کشور باید آنها را به دقت بررسی کنید. برای این منظور لازم است ارزیابی دقیقی از هزینه‌های زندگی دانشجویی در کانادا انجام دهید و بر حسب آن، برای بودجه‌ای که دارید برنامه ریزی کنید.

هزینه‌های زندگی در کانادا

هزینه‌های زندگی در کانادا

به سرزمینی از مناظر وسیع، شهرهای چند فرهنگی و کیفیت زندگی استثنایی خوش آمدید. کانادا توانسته تخیل بسیاری را به خود جلب کند و افرادی از سراسر جهان را که در جستجوی فرصت‌های جدید و شروعی تازه هستند، جذب کند. با شروع این سفر هیجان‌انگیز، درک یک جنبه اساسی که تجربه شما را شکل می‌دهد، ضروری و حیاتی است: هزینه زندگی!

سوالات متداول مشاغل پردرآمد کانادا

سوالات متداول مشاغل پردرآمد کانادا

1) چه مشاغلی در حوزه فنی در کانادا پردرآمد هستند؟ از جمله کارهای فنی پردرآمد در کانادا می توان به جوشکار، نجار، لوله کش، تکنسین تجهیزات، برق کار، تعمیرکار سیستم های تهویه، مهندس حمل و نقل و ماشین های سنگین اشاره کرد. 2) کدام مشاغل در کانادا پردرآمد هستند؟ بیشتر مشاغل در کانادا جزو شغل های پردرآمد محسوب می شوند، مشاغل حوزه پزشکی و سلامت، مشاغل مهندسی و مدیریتی درآمد بالایی دارند. 3) آیا مهاجران ایرانی می توانند در کانادا درآمد بالایی داشته باشند؟ بله قطعاً افراد متخصص با مهارت بالا و سابقه کار امکان داشتن درآمد بالا را در این کشور خواهند داشت. 4) موارد موثر در درآمد مشاغل در کانادا کدامند؟ از جمله موارد موثر در درآمد مشاغل در کانادا می توان به مدرک تحصیلی مرتبط، سابقه کار مفید، رزومه حرفه ای، مهارت ها و تخصص، مهارت های ارتباطی خوب، توانایی در زبان ایالت و شهر محل کار اشاره کرد. 5) مشاغل پردرآمد در کانادا در حوزه IT کدام اند؟ توسعه دهنده Back-end، توسعه دهنده Front-end، مهندس شبکه، تحلیلگر امنیتی، دانشمند داده و متخصص امنیت فناوری اطلاعات از جمله کارهای پردرآمد در کانادا هستند. 6) مشاغل پردرآمد در کانادا در حوزه پزشکی کدام اند؟ متخصص بیهوشی، روان پزشک، جراح، متخصص ارتودنسی، دندان پزشک، داروساز و آسیب شناس گفتار و زبان از جمله شغل های پردرآمد در کانادا هستند. 7) متوسط درآمد یک وکیل در کانادا چقدر است؟ متوسط حقوق وکیل در کانادا 140000 دلار در سال یا 71.79 دلار در ساعت است. درآمد افراد با سابقه کاری پایین از 96915 دلار در سال شروع می شود، در حالی که اکثر متخصصان باتجربه تا 190057 دلار در سال درآمد دارند.

پاسخ به پرسش های سرمايه گذاري در كانادا

پاسخ به پرسش های سرمايه گذاري در كانادا

1) بهترین سرمایه گذاری در کانادا کدام مسیر است؟ بهترین سرمایه گذاری در کانادا، نوآفرینی، کارشرکت و برنامه های کارآفرینی می باشد. 2) حداقل مبلغ سرمایه گذاری در کانادا چقدر است؟ در برنامه های استانی حداقل سرمایه مورد نیاز 300،000 دلار کانادا است. 3) آیا با خرید ملک در کانادا می توان اقامت گرفت؟ خیر. مهاجرت به کانادا از طریق سرمایه گذاری در املاک به طور مستقیم وجود ندارد. 4) آیا می توان از طریق سرمایه گذاری در فرانچایز ها اقامت کانادا را کسب کرد؟ خیر. اقامت سرمایه گذاری کانادا از طریق فرانچایز ها به صورت مستقیم وجود ندارد و ابتدا باید از روش های دیگر اقامت کانادا را کسب کنید. 5) چگونه ویزای سرمایه گذاری کانادا را بگیرم؟ در صورتی که در یکی از مسیرهای سرمایه گذاری های ایالتی، نوآفرینی، کارآفرینی، ثبت شرکت، خوداشتغالی، خرید بیزینس و خرید اوراق قرضه و خرید بیزینس، سرمایه گذاری نمایید، می توانید این ویزا را دریافت کنید. 6) آیا محدودیت سنی برای اخذ ویزای سرمایه گذاری کانادا وجود دارد؟ متقاضیان اخذ ویزای سرمایه گذاری می بایست بالای 18 سال سن داشته باشند. 7) آیا داشتن مدرک تحصیلی برای اخذ ویزای سرمایه گذاری الزامی است؟ خیر، در اغلب مسیرهای سرمایه گذاری در کانادا نیاز به ارائه مدرک تحصیلی نمی باشد. 8) سرمایه گذاری صد هزار دلاری در کانادا کدام است؟ برای این امر می بایست طرح تجاری ارائه نمایید.