عمان


ثبت شرکت در عمان

ثبت شرکت در عمان

مهاجرت به عمان در چند سال گذشته همانند دبی طرفداران زیادی داشته به طوری که افراد زیادی به خصوص در ایران مشتاق سرمایه گذاری در عمان و مهاجرت به این کشور شده اند. برای مهاجرت به عمان روش های متعددی وجود دارد اما در این مطلب قصد داریم یکی از سریع ترین و کم هزینه ترین روش های مهاجرت را برای شما یعنی ثبت شرکت در عمان را شرح دهیم. در این کشور برای هر کسب و کار یا بیزینسی از کافه و رستوران گرفته تا واردات و صادرات یا حتی داشتن چرخ دستی نیازمند ثبت شرکت هستید؛ در واقع مجوز شما برای کسب درآمد در عمان ثبت شرکت است.

مشاغل مورد نیاز در عمان

مشاغل مورد نیاز در عمان

شما با یک سفر توریستی حتی در همراهی با یک تور عمان نیز می توانید به صورت چشمی به لیستی از مشاغل مورد نیاز در این کشور دست پیدا کنید. همچنین دولت عمان هر ساله لیستی از این مشاغل را اعلام کرده و از این رو فرآیند صدور ویزا یا مجوز کاری در این زمینه ها با مشکلات و سخت گیری کمتری رو به رو خواهد بود. تعدادی از مشاغلی که کشور عمان در سال 2022 با کمبود نیروی کار در آن مواجه است شامل موارد زیر بوده: نفت و گاز، کامپیوتر، خدمات صنعتی و ساختمانی، رشته های پزشکی ،معلمی ،برقکار ،دندان پزشکی، رادیولوژیست م،تخصص ارولوژی ،متخصص پوست ،فیزیوتراپ، متخصص زنان ،پرستار ،مدیریت پروژه ،جوشکار صنعتی ،نجار، مکانیک، طراح دکوراسیون ،مهندس صنایع

هزينه هاي زندگي در عمان

هزينه هاي زندگي در عمان

عمان کشوری عربی، دارای مرز آبی با ایران که مسقط پایتخت آن است با توجه به اینکه دارای دومین ارز قدرتمند دنیاست و رشد اقتصادی چشمگیری داشته جمعیت زیادی از مهاجران این کشور را هدف مهاجرت قرار داده اند از طرفی دیگر دریافت ویزای کاری در این کشور خیلی ساده تر از کشور های دیگر از جمله کشورهای اروپایی است و نیاز به زمان کمتری دارد. نکته مثبت دیگر عمان این است که نیازی نیست از سطح زبان بالایی برخوردار باشید! هزینه زندگی در عمان به سبک زندگی شما بستگی دارد، و اینکه چقدر برای خرج کردن/پس انداز از درآمد خود برنامه ریزی می کنید. باید در نظر داشته باشید که با حرکت به سمت مرکز شهر قیمت مسکن و آپارتمان افزایش می یابد. هزینه های غذا و حمل و نقل در سراسر کشور تقریبا ثابت است، اما در حال افزایش است. قیمت‌ها در مسقط پایتخت عمان در بالاترین حد است ، اما اگرچه هزینه‌ها می‌تواند در خارج از شهر پایین‌تر باشد، اما انتخاب محدودی نیز در آنجا خواهید داشت.