ثبت شرکت در امارات

اقامت از طریق ثبت شرکت در امارات چگونه امکان‌پذیر است؟

برای تشریح راه‌های اقامت از طریق ثبت شرکت در امارات و دبی ابتدا شایان ذکر است که طی دو دهه اخیر پیشرفت روزافزون کشور امارات متحده عربی چه در عرصه اقتصادی و چه در عرصه استانداردهای زندگی و … سبب شده ‌است که نگاه مثبت جهانیان به سوی این کشور عربی جلب گردد. از این رو سالانه افراد زیادی از سرتاسر دنیا جهت بازدید از جاذبه‌های بی‌نظیر امارات به این کشور سفر می‌کنند.

در واقع حاکمان وقت نه تنها توانسته‌اند با در خدمت گرفتن ثروت جهت اجرای استراتژی‌های کلان و هوشمندانه خود صنعت توریسم را رونق دهند بلکه توانسته‌اند از طریق ایجاد فرصت‌های استثنایی و دادن امتیازات قابل تامل، سرمایه‌گذاری در بستری امن را نیز به گونه‌ای تشویق کنند که افراد از این طریق مقیم کشور امارات متحده عربی شوند.

کشور امارات با پیشرفت هایی که در دهه های اخیر داشته است، از یک صحرای بی آب و علف به یکی از کشورهای پیشرفته حاشیه خلیج فارس تبدیل شده است. ثروتمندان جهان به منظور سرمایه گذاری در این کشور، اقدام به مهاجرت به امارات میکنند. برای اینکه شما هم بتوانید از فرصت های بی شماری که در امارات وجود دارد بهره مند شوید، میتوانید با ثبت شرکت در دبی به این کشور مهاجرت کنید.

اخذ اقامت امارات با ثبت شرکت در دبی

با ثبت شرکت در دبی میتوانید شرایط اخذ اقامت خود را برای مدت زمان های طولانی تر در این کشور فراهم کنید. برای این منظور بهتر است فرد متقاضی 18 تا 60 سال سن داشته باشد. همچنین باید شرایط و مدارک تمکن مالی خود را به اداره مهاجرتی این کشور ارائه کرده و ثابت کند که توانایی ثبت شرکت در دبی و اداره آن و تامین مخارج زندگی خود در این کشور را دارد.

بعد از اینکه موفق به ثبت شرکت در امارات شوید، دریافت اقامت امارات بسیار ساده خواهد بود. این اقامت تا زمانی که بیش از 6 ماه از آخرین اقامت شما در این کشور نگذشته باشد، معتبر بوده و امکان استفاده از مزیت های آن وجود دارد. مدت زمان اقامت با ثبت شرکت در دبی 2 سال است که امکان تمدید آن وجود دارد. البته هیچ محدودیتی برای این تمدیدها وجود ندارد و شما میتوانید تا هر زمانی که خواستید، اقامت این کشور را داشته باشید.

متاسفانه افرادی که قصد ثبت شرکت در دبی را دارند، تنها می توانند از اقامت موقت این کشور استفاده کنند و هر دو سال یکبار مجبور به تمدید آن خواهند بود.

شرایط و روند دریافت اقامت از طریق ثبت شرکت در امارات

متقاضی قبل از انجام هرکاری باید از شرایط لازم و روند ثبت شرکت و در پی آن دریافت مجوز اقامت در امارات به خوبی آگاه باشد،این مراحل اخیرا بسیار ساده‌تر انجام می‌شود و متقاضیان مانند گذشته مراحل پیچیده و دشواری پیش رو ندارند که در ذیل به آن‌ها اشاره خواهیم کرد.

قبل از هرچیز ابتدا میزان تمکن مالی سرمایه‌گذار مورد بررسی قرار می‌گیرد بدین منظور ارائه گردش حساب سه ماهه مالی وی الزامی است.

در مرحله بعد طبیعتا مانند هر جای دیگری در دنیا اخذ مجوز رسمی از اصول اولیه ثبت شرکت به حساب می‌آید که در امارات این مجوز در سه دسته کلی: : لایسنس نرمال یا مجوز حرفه ای، شرکت با مسئولیت محدود یا LLC و شرکت General Trading قابل صدور است.

مجوز تجاری مربوط به شرکت‌هایی است که در زمینه تجارت و داد‌و‌ستد فعالیت می‌کنند. مجوز حرفه‌ای مربوط به آن دسته از شرکت‌هایی است که زمینه فعالیت‌های خدماتی، تخصصی و … را دارند. در نهایت مجوز صنعتی برای آن گروه از شرکت‌هایی صادر می‌شود که فعالیت‌های صنعتی و تولیدی دارند، که متقاضی با توجه به نوع فعالیت تجاری خود به سازمان یا وزارتخانه مربوطه در امارات متحده عربی مراجعه می‌کند.

به طور مثال صدور مجوز شرکت‌های تولیدی توسط وزارت امور مالی و صنعتی صورت می‌گیرد، گروه محصولات پزشکی و دارویی نیاز به مجوز وزارت بهداشت دارند و …

خبر خوب اینکه طبق قوانین جدید افراد خارجی جهت ثبت شرکت در امارت دیگر نیاز به دادن سهام به شهروندان اماراتی نمی باشند و متقاضی میتواند 100% داراری مالکیت شرکت باشد. به غیر از شرکت‌هایی که دارای مجوز حرفه‌ای هستند بقیه نیاز به کفیل عربی ندارند.

قبل از ثبت شرکت در امارات متحده عربی متقاضی یا سرمایه‌گذار باید ساختار تجارت مورد نظر خود را انتخاب کند که طبق قانون این ساختار دارای هفت نوع اعم از مشارکت عمومی، مشارکت در حمایت، سهامی عام، سهامی خاص، شرکت سهامی، به اشتراک‌گذاری مشارکت و سرمایه‌گذاری مشترک است.

- شرکت سهامی عام

- شرکت مشارکت عمومی

- شرکت سهامی خاص

- شرکت سهامی

- شعبه شرکتهای خارجی

- شرکت غیر سهامی

- شرکت با مسئولیت محدود (LLC)

- شرکت مشارکت محدود

- هولدینگ

- شعبه شرکت‌های محلی

- شعبه شرکت‌های حوزه خلیج فارس

- شعبه شرکت‌ها در مناطق آزاد

با توجه به اینکه ایرانیان برای ثبت همه این شرکت‌ها آزادی عمل ندارند بهتر است اگر دارای تخصص و حرفه هستید با گرفتن مجوز حرفه‌ای برای ثبت شرکت‌های سهامی و غیر سهامی اقدام کنید و اگر قصد فعالیت‌های تجاری را دارید از طریق دریافت مجوز تجاری برای ثبت شرکت‌های LLC اقدامات لازم را انجام دهید.

تصمیم‌گیری در مورد انتخاب حامی یا کفیل خود و نحوه تعامل با او و تنظیم تفاهم‌نامه همکاری با حامی و ارائه آن به دی‌ای‌دی نیز از دیگر شروطی است که باید به آن توجه کنید.

جهت دریافت عنوان و تایید فعالیت نهایی خود از وزارت توسعه اقتصادی، باید فرم درخواست استاندارد را تکمیل کنید و در DED به ثبت برسانید.

تعیین محل شرکت و یا ارائه اجاره نامه نیز از جمله شروط ثبت شرکت در امارات است.

در نهایت با تکمیل مدارک و ثبت MOA و درخواست مجوز از DED در این مرحله باید تمام هزینه‌های لازم را پرداخت نمایید تا در آخر مجوز نهایی خود جهت فعالیت رسمی را دریافت نمایید.

مراحل دریافت اقامت از طریق ثبت شرکت در امارات

هنگام ثبت شرکت در امارات مراحل زیر را پیش رو خواهید داشت:

در مرحله اول مدارک ارائه ‌شده توسط متقاضی مورد بررسی قرار می‌گیرد.

پس از بررسی و تایید ویزای توریستی برای فرد صادر می‌گردد تا با حضور در امارات بقیه مراحل اداری را انجام دهد.

با انجام مراحل اداری و بررسی پرونده توسط سازمان توسعه اقتصادی امارات و پرداخت هزینه‌های مربوطه مجوز ثبت شرکت صادر می‌شود. این مرحله ممکن است طی پروسه زمانی یک ماه طول بکشد.

پس از دریافت مجوز ثبت شرکت و گرفتن کارت اقامت امارات، متقاضی می‌تواند حساب بانکی خود را افتتاح کرده و سایر کارهای مربوط به ثبت شرکت را انجام دهد و نهایتا شروع به کار نماید.

در صورت تمایل پس از انجام تمام مراحل ذکر شده شما می‌توانید جهت دریافت اقامت برای همسر و فرزندان خود اقدام نمایید.

لازم به ذکر است که حضور متقاضی در مدت زمان درخواست اقامت در امارات ضروری است.

مدارک مورد نیاز جهت دریافت اقامت از طریق ثبت شرکت در امارات

متقاضیان جهت دریافت اقامت از طریق ثبت شرکت در امارات متحده عربی نیاز به مدارک زیر دارند، از جمله:

- داشتن پاسپورت معتبر با حداقل یکسال اعتبار

- نداشتن ممنوعیت خروج از کشور

- روادید توریستی

- فایل عکس 3.5 در 4.5 تمام رخ

- تصویر تمام صفحات شناسنامه

- تصویر کارت ملی

همچنین برای دریافت ویزای Investor یا پارتنر پس از صدور مجوز هم مدارک زیر ضروری است.

- کپی مجوز شرکت

- کپی پاسپورت

- کپی ویزای توریستی

- اجاره نامه دفتر شرکت

- اساسنامه شرکت

- کارت شناسایی کفیل

مزایای دریافت اقامت از طریق ثبت شرکت در امارات

- دریافت اقامت از طریق ثبت شرکت در امارات مزایایی به شرح ذیل دارد که به واسطه آن می‌توانید در یکی از بهترین کشورهای عربی در کنار فعالیت‌های تجاری زندگی مرفهی را تجربه کنید.

- برای دریافت اقامت از طریق ثبت شرکت در امارات نیازی به مدرک زبان، تحصیلات آکادمیک (به جز فعالیت‌های مربوط به مجوز حرفه‌ای) نخواهید داشت.

- ثبت شرکت در امارات نیازمند سابقه کاری مرتبط یا داشتن شرکت در همان حوزه فعالیت در کشور خود متقاضی ندارد.

- ثبت شرکت در امارات نیازمند داشتن کارمند بیمه‌ای نیست.

- محدوده سنی افراد برای ثبت شرکت در امارات وجود ندارد.

- در این نوع روش اقامتی می‌توانید با دریافت یک مجوز برای ۱۰ فعالیت تجاری‌ای که در یک دسته قرار داشته باشند، اقدام کنید.

- با ثبت شرکت در امارات متحده عربی نه تنها خود شما بلکه کلیه اعضای خانواده و همچنین پدر و مادرتان نیز می‌توانند اقامت دو ساله دریافت نمایید.

- با ثبت شرکت در امارات و دریافت اقامت دو ساله متقاضی و خانواده او میتوانند از بیمه سلامت و خدمات رفاهی و بهداشتی و… بهره‌مند شوند.

- اقامت دو ساله امارات از طریق ثبت شرکت محدودیتی جهت تمدید ندارد.

- با ثبت شرکت در امارات امکان صدور مجوز جاب آفر و جذب نیروی کار از خارج برای صاحبان شرکت وجود دارد.

- به موجب این اقامت اجازه تحصیل، اجازه‌ی کار و فعالیت تمامی اعضای خانواده امکان‌پذیر می‌گردد.

- انجام کل پروسه ثبت شرکت و اقامت در زمان کمتر از 1 ماه صورت می‌گیرد.

- معافیت از مالیات بر درآمد کلیه مشاغل نیز از دیگر مزایای دریافت اقامت از طریق ثبت شرکت در امارات است.

- همچنین به موجب ثبت شرکت در امارات امکان دریافت اقامت برای ۲ خانواده روی یک شرکت بدون نیاز به اجاره دائمی دفتر کار نیز امکان‌پذیر است.

- اقامت از طریق ثبت شرکت در امارات فرصت تجارت آزاد در بازارهای جهانی و منطقه جی‌سی‌سی را در اختیار شما قرار می‌دهد.

- شرکت در مناقصات دولتی، خرید ملک و مستغلات، دریافت اعتبارات بالا از سوی بانک‌های اماراتی، عدم پرداخت عوارض جهت واردات و امکان سفر به کشورهای حاشیه خلیج فارس از دیگر مزایای اقامت از طریق ثبت شرکت در امارات متحده عربی است.

باتوجه به تمام موارد یاد شده می‌توان گفت ثبت شرکت در امارات نسبت به سایر کشورهای منطقه شرایط و مزایای فوق‌العاده ویژه‌ای برای متقاضیان ایجاد می‌کند.

ثبت دیدگاه
نظرات کاربران